Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Dajte zabrať svojmu bruchu: Týmito pohybmi precvičíte aj tie svaly, na ktoré bežne zabúdame

Fitness

Cviky na brušné svaly nemusia zahŕňať iba klasické skracovačky. Samozrejme, o ich účinnosti nemôžeme pochybovať, skúste však aj tieto 4 cviky, ktoré vám predvedie skúsená trénerka Lea Grančič. Jej cvičebný program pre krásnu postavu si môžete zabezpečiť aj ako online program SUPER BODY.

Naše sexi bruško je odkazom na zdravú životosprávu a cvičenia, ktoré sa dajú rôznorodo kombinovať. Iba tak sa budete môcť pochváliť vypracovanou postavou, ktorú vám budú môcť závidieť všetky ženy vo vašom okolí. Skúsená fitness trénerka Lea Grančič radí dodržiavať pri cvičení na brucho práve tieto zásady.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Vyskúšajte super cviky od úspešnej fitnesky: Slovenka Timea odporúča pri tomto zatnúť zadok

FEMINITY TV: Tieto 4 cviky vám dopomôžu ku krásnemu brušku, s nimi ho precvičíte po celej jeho šírke i dĺžke

Mixujte techniky cvičenia

Poriadny work out na brucho si žiada kombináciu statických a dynamických cvičení. Cviky, ktoré majú v sebe dynamiku však neberte ako zrýchlené pohyby. Do ich precízneho prevedenia vkladajte väčšiu váhu, ako do ich rýchlosti. Záleží viac predsa na kvalite ako na kvantite. Statika musí byť zase prevedená v absolútnom kľude. Dôležité je spevnenie celého tela.             

Postupujte systematicky a nepresiľujte sa

Ak sa chcete zamerať na bruško, statické cvičenia berte s rozumom. Plak i novú verziu planku, ktorú sme si predstavili, robte podľa vlastného uváženia. Podľa Lei môžete začať na 20 sekundách a čas postupne zvyšovať. Pri dynamike robte v pokoji aj 3 série po 20 kusov cviku, avšak dbajte hlavne na pravidelné dýchanie. 

Mohlo by vás zaujímať: Cviky pre vypuklejší a pevnejší zadok: Drepy nič nepokazia, vyskúšali ste aj tieto varianty?

Takáto pravideľnosť sa odporúča

Fitness trénerka Lea Grančič radí svaly na brušku cvičiť ako komplexný celok. Ak chcete krásnu prednú časť bruška, nezabúdajte ani na posilňujúce cvičenia na chrbát. Ten totiž nesie váhu nášho tela a určuje aj našu chôdzu. „Odporúčala by som každý druhý deň, ak sa chceme zamerať na bruško, avšak vždy by som to poňala túto cvičebnú jednotku komplexne, teda cvičiť bruško aj s niečím iným.“

- Najčítanejšie -