Presunúť na hlavný obsah

Najväčší mýtus o tom, ako schudnúť z brucha: Dá sa vôbec stratiť len tento brušný tuk?

Zdravie a relax

Mnoho ľudí je nespokojných s konkrétnou časťou svojho tela, z ktorej sa snažia aj schudnúť. Veľa z nich práve s nahromadeným tukom v oblasti brucha. Ako sa však účinne zbavíte brušného tuku a dá sa vôbec chudnúť len z tejto partie bez toho, aby sme komplexne schudli na tele?

Na brušný tuk masti, pásy aj cvičenie, ale funguje to?

Množstvo ľudí je nespokojných so svojou menšou či väčšou pneumatikou okolo brucha. Na odstránenie brušného tuku skúšajú rôzne procedúry, medzi inými spomenieme napríklad rôzne vibračné pásy na chudnutie alebo špeciálne masti spaľujúce tuky, ktorými si túto partiu tela natierajú. Tieto však často nemajú žiadny želaný efekt. 

Mohlo by vás zaujímať: Návod, ako na problémové partie celého tela: Kedy dokážete ovplyvniť brucho či zadok a čo je dané genetikou?

Mýtus alebo pravda? 

Zaužívaným mýtom však naozaj je, že z konkrétnej partie tela vieme schudnúť, predovšetkým poctivým cvičením série cvikov na danú oblasť. Realitou však je, že len do určitej miery. Pokiaľ ide o chudnutie jednotlivých partií tela, napríklad z brucha, odborníci, ktorí sa vyjadrili pre internetový portál lifehack, sa zhodujú v tom, že sa nedá presne predpokladať odkiaľ bude organizmus čerpať, redukovať svoje tukové zásoby pri chudnutí. Preto teba brať chudnutie komplexne. Každý organizmus, každá stavba tela je iná, preto hoci sa budete snažiť schudnúť z brucha, môžete naopak začať chudnúť z celkom inej partie tela. 

Čítajte tiež: Toto sú dôvody, prečo sa v okolí nášho brucha tvorí najviac tuku: Týmto chybám sa snažte vyvarovať

Zaujímavosť, ktorá svedčí v prospech mýtu

Odborníci ďalej prezradili aj jednu zaujímavosť, ktorá svedčí v prospech toho, že do určitej miery sa dá schudnúť aj z brucha alebo inej konkrétnej partie tela. Všimli ste si niekedy, že ak sa dotýkate časti tela, kde je viac nahromadeného tuku, je studenšia oproti častiam, kde máte tuku menej? Je to preto, že v oblasti z viac tukom je minimálny prietok krvi. Preto je možné sa zamerať na zvýšenie toku v krvi v danej oblasti s viac tukom. To môžete docieliť napríklad striedaním teplej a studenej vody  na dané miesto pri sprchovaní alebo masážou a  pod. Pravdou však  je, že rozdiel, ktorý by ste zbadali, resp. nezbadali, by bol minimálny, nepatrný. 

Neprehliadnite: Odbúrajte tuky čo najefektívnejšie: Je pre váš lepší silový tréing na chudnutie ako kardio?

Jediným účinným pravidlom je toto 

Jedinou pomocou či radou ostáva teda to, že sa budeme riadiť tým, že my ľudia sme organizmami, ktoré dodržiavajú termodynamický zákon, zákon zachovania energie. Pre naše telo by sme teda mali zabezpečovať rovnováhu medzi príjmom a výdajom energie. Ak teda chceme stratiť telesný tuk z konkrétnej danej oblasti, funguje to tak, že musíme tratiť tuk komplexne. Musíme teda spaľovať viac energie, než cez deň skonzumujeme.

- Najčítanejšie -