Presunúť na hlavný obsah

6 cvikov jogy, ktoré vám zabezpečia duševnú rovnováhu a stabilitu: Takto to robí aj modelka Linda Nývltová

Zdravie a relax

Joga získava ako cvičenie v dnešnom svete stále viac na popularite. Inšpirujte sa týmito konkrétnymi cvikmi, ktoré si osvojila a praktizuje aj úspešná slovenská modelka Linda Nývltová. Jej spokojný úsmev je dôkazom toho, že joga prospieva rovnako jej telu ako duši.

Prečo je joga a jej polohy tým, čo by vám do života mohlo priniesť nielen duševnú ronováhu, ale aj fyzickú silu a lepšiu stabilitu tela, dokonca odstrániť bolesti tela, objasňuje aj modelka Linda Nývltová: „Nemala som tušenie, kde by ma mohla táto cesta zaviesť. Vďaka nečakaným okolnostiam (volané život) som sa rozhodla na poslednú chvíľu zúčastniť sa pokročilej výučby s učiteľom jogy. Bolo to vypredané a chvíľu som bola na čakacej listine. A keď sa uvoľnilo  miesto, ťažko som si zranila rameno práve robením príliš veľa jogy. Ale nejako som vedela, že to potrebujem,“ prezrádza Linda na svoje sociálnej sieti, ktorá mala podľa vlastných slov to šťastie, že dostala posledné miesto a skočila na lietadlo, aby strávila mesiac s úžasnými učiteľmi jogy. Vyplatilo sa jej to, lebo rameno už viac nebolí a naučila sa praktizovať aj takéto pozície jogy, ktorými sa môžete inšpirovať. 

Mohlo by vás zaújímať: Telo tejto fit mamy je dôkazom: Týmto 8 základným pohybom poďakujete za pevné a vyrysované brušné svaly

Na dobrý štart dňa 

Aj táto pozícia je spôsob, ako privítať nový deň s úsmevom na tvári a pokojom v duši, aj keď vás toho v daný deň čaká viac než dosť. V tejto konkrétnej pozícii si ponaťahjete všetky telesné partie, ktoré tak pripravíte na deň, v ktorom budete možno nie až tak veľmi v pohybe, ale skôr v sedavej polohe. 

Aj pre začiatočníkov

Táto poloha patrí k jedným zo základných, ktoré hravo zvládne aj nováčik, ktorý sa do tajomstiev jogy ešte len ponára. Jednou rukou sa zapierate, druhú vystierate pred seba. jednu nohy držíte vystretú a druhú cez ňu preložíte v uhle. Následne v tejto pozícii zotrváte. 

Mohlo by vás zaujímať: Omyl, ktorého sa ešte stále veľa žien zľakne: Keď budete veriť tomuto mýtu, nikdy nebudete mať krásne telo

Dolu hlavou 

Ak nie ste v joge žiadny nováčik, potom si môžete dovoliť aj takýto náročnejší cvik, ktorý praktizuje aj Linda, a to priamo dolu hlavou. Treba sa dobre istiť na rukách. Obe nohy pritom vystierate a vytvárate tak 90 stupňový uhol. V tejto polohe je celé telo skutočne napnuté. Stačí, ak máte poblíž niečo, o čo zapriete nohy. 

Čítajte tiež: Najlepšie cviky, ktoré môžete praktizovať na pláži: Stačí 25 minút, aby ste sa udržali vo forme

Prehnutá ako luk 

Dopracovať sa až k takejto polohe a zotrvaní v nej si vyžaduje aj podľa Lindy skutočnú trpezlivosť a silu: „Joga ma skutočne učí byť viac trpezlivá. Vytvárame tieto zvláštne tvary, ktoré nás nútia cítiť sa tak dobre v našich telách. Avšak flexibilita a sila si vyžadujú čas... ,"objasňuje Linda na sociálnej sieti.  

Váha na jednej časti tela 

Aby ste mohli praktizovať túto polohu, potrebujete vedieť, na čo vaše telo má a na čo ešte nie. Pretože držať celú váhu tela na rukách je skutočne ťažké. Chce to však opäť len tréning a disciplínu, aby ste sa k vydržaniu v takejto polohe prepracovali. pre lepšiu stabilitu tela sa musíte snažiť ťahať aj hlavu hore. 

Poloha, pri ktorej musíte rátať s tým, že sa môžete aj zraniť  

„Chodenie hore a dole nohami je tak hrozivé. Čo keby som si zlomila chrbát, alebo poranila tvár? ... Padanie je skutočným rizikom nielen pri zovretí. Padanie/zlyhávanie, keď sa učíme niečo nové, je normálne. Bábätká padajú toľkokrát, než sa naučia stáť a chodiť.. Tak dýcham, verím si a pokúšam sa (ručne) stáť,“ vyznáva sa Linda  na svojom instagrame a my s ňou súhlasíme. Hoci vyzerá táto poloha hrozivo, všetko je to opäť len o tom, ako sa naučíte ovládať jednotlivé svaly tela

Neprehliadnite: Plávaním najlepšie získate vysnívanú postavu: Nielenže si vylepšíte hrudník, ale aj celkové držanie tela

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe