Presunúť na hlavný obsah

Spevňujte brucho podľa vášho veku: V 30-ke sa zbavíte tuku týmito cvikmi, po 40-tke vyskúšajte plank

Fitness

Vysnívané tehličky na bruchu sa môžu stať aj vašou dennodennou realitou. Musíte iba dbať na to správne cvičenie, ktoré sa odvíja aj od veku, v ktorom sa práve nachádzate. Budujte si svalovú hmotu s rozumom a efektívne.

O dokonalom plochom brušku rozhoduje viacero faktorov. Je stará známa pravda, že musíme hľadieť na vyváženú stravu a dopĺňať bielkoviny, aby metabolizmus pracoval na plné obrátky. Pri chudnutí z brucha nezaškodí ani kde tu malý prehrešok, pretože ten iba posilní efektivitu trávenia. Dôležité je však zamerať sa aj na vek, ktorý máme. Dokonalo tvarované bruško súvisí aj s touto maličkosťou. Podľa veku sa spoľahnite na tieto účinné typy cvičení. 

Prečítajte si tiež: Cvik nožnice si zamilujete: Prekrižovanie nôh v ľahu urobí s pneumatikou okolo pása divy

Zničte naučené zvyky svojho mladšieho "ja" hneď po 25tke

Čím viac vládzete, tým viac makajte, aby ste svoje tukové bunky prinútili inému mysleniu. Po 25tke stavte na kardiovaskulárny tréning. Príjemnou obmenou od behu či stacionárneho bicykla je práve kruhový tréning, ktorý si ľahko doplníte činkami. Jeho výhodou je, že spaľujete energiu ešte aj po samotnom cvičení. Kardiovaskulárny tréning robte vo vyššej intenzite 3 až 4-krát do týždňa a vždy aspoň pol hodinku.

Po 30tke si vytvorte svoj vlastný ideál

Cvičenie po 30tom roku života už nemusí ísť tak ľahko. Tukové bunky, ktoré ste v predchádzajúcich rokoch neodbúrali, sa vás budú držať ako kliešť. Musíte preto zabrať na samotnom rysovaní brušných svalov. Vypustite klasické brušáky a poďte do novej polohy cvičenia. V ľahu na chrbte pokrčte kolená, bradu mierne pritiahnite k nohám. Striedavo naťahujte vystreté ruky k jednej a druhej päte a skúšajte sa ich postupne dotýkať. Precvičíte tak vaše bruško ako celok a dáte zabrať obom jeho stranám. Dopĺňajte ho pohybom, ktorý pomôže celej vašej postave a vyskúšajte práve plávanie pre krásne telo.

35tka a toto účinné cvičenie

Po 35tke si na cvičenie a dokonalé formovanie brušných svalov vyhraďte extra čas. Svojmu telu doprajte prečistenie v podobe počítania denných kalórií. V tomto období má väčšina žien po pôrode, takže musí prepojiť cardio, ktoré pomôže odbúrať nabratú hmotnosť a posilňovanie na účinnej aspoň 3-dennej báze. K odstráneniu spodného bruška pomáha aj jednoduché dvíhanie nôh, ktoré určite pridajte do vášho cvičebného plánu. Ľahnite si na podložku, ruky si vystreté uložte vedľa tela. Hlavu mierne zdvihnite a následne tak urobte aj so svojimi nohami. Zdvíhajte ich vždy súčasne, obe spolu a ťahajte čo najvyššie môžete. Takto posilníte svaly, ktoré ochabli samotným pôrodom.

Mohlo by vás zaujímať: Posilnite vnútornú stranu stehien: Tieto cviky vám vyčarujú medzeru medzi nohami už v priebehu mesiaca

40tka a dokonalá postava

Po dovŕšení 40tky je dôležité hľadieť aj na svoje držanie tela. Jeho celkové spevnenie a krásne vyrysované bruško vám zabezpečí práve plank. Svoje telo priamo upevnite iba na predlaktí a na špičkách nôh. Pri tomto cvičení zaberajú brušné aj chrbtové svaly, nezabudnite ho preto opakovať aspoň 30 sekúnd po 4 série. Pre zdravé kosti a bundy nezabúdajte ani na dostatok kolagénu, ktoré telu môže so zvyšujúcim sa vekom chýbať.

- Najčítanejšie -