Presunúť na hlavný obsah

Skúste tieto pohyby a vaše telo bude vyzerať niekoľkonásobne lepšie: Krásne ženy ich robia takmer denne

Fitness

Krásne štíhle nohy sú sexi jedine v tom prípade, ak sa tiahnu vo svojej štíhlosti od hora až dole. Nikdy by ste preto pri cvičení nemali zanedbávať ani svoje lýtka.

Vaše lýtko tvorí jeden hlavný sval. Nazýva sa aj lýtkový a nahmatať si ho môžete medzi zadnom jamkou kolena a Achillovou pätou. Svoju pozornosť pri precvičovaní by ste mali venovať práve jemu. Stojí na ňom celý výzor lýtkovej časti dolnej končatiny. ​

Mohlo by vás zaujímať: Cviky na uvoľnenie kŕčov počas menštruácie: Vyskúšajte tieto pozície, budete mať lepší pocit zo svojho tela

Tieto pravidlá vám dodajú sebavedomie

Pri posilňovaní lýtok dbajte na pravidelnosť, teda precvičovanie 2 až 3-krát do týždňa, na regeneráciu, ktorú vaše nohy bezodkladne po cvičení potrebujú a na spôsob vášho postoju pri cvičení. Ak pri cvičení vytočíte špičky von do strán, spevníte si vnútornú časť lýtka. Vonkajšiu časť obohatíte o nové svalstvo, ak umiestnite špičky bližšie k sebe.

Tri cvičenia plné pomoci vašim nohám

Začať rysovať svoje lýtka môžete aj jednou veľmi jednoduchou aktivitou. Sú nimi práve odborne nazvané výpony. Po našom, je to stavanie sa na špičky, avšak dôrazne si pri ňom musíte všímať svoje pohyby. Na podložke zaujmite pevný postoj, narovnajte sa v oblasti chrbta a uvoľnite ramená. Vtiahnite brucho a s výdychom sa ťahajte hore na špičky. S nádychom sa vráťte späť, ale svoje päty nepoložte až úplne na podložku. Robte aspoň 50 opakovaní po tri série.

Chôdza či beh po špičkách

Možno znejú tieto cviky ako banálne, avšak prebehli štúdie, ktoré hovoria o ich veľkej účinnosti práve na svaly lýtok. Pre ženy sú o to prirodzenejšie, že vedia chodiť vo vysokých topánkach. Chôdza po špičkách vám nezaberie žiaden extra čas, preto ju viete plynule zaradiť aj do vášho denného režimu aspoň po dobu 30 minút. 

Prečítajte si tiež: Telo tejto fit mamy je dôkazom: Týmto 8 základným pohybom poďakujete za pevné a vyrysované brušné svaly

Pomôžte im aj v sede

Pevnosť lýtok môžete precvičovať aj v sede. Vzpriamene sa posaďte, pevne položte svoje chodidlá na podložku. Podľa toho, ktorú časť idete posilňovať, vytočte prsty nôh von alebo dnu. Zdvíhajte na striedačku päty a prsty nôh, vždy požadovanú časť tlačte do podložky aspoň po dobu 1 až 2 sekúnd. Pri pohybe nahor vykonajte nádych a pri pohybe nadol so stlačením svalu výdych. Na tomto cvičení v sede si dajte záležať. Zopakujte ho 50-krát v troch sériách.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sana Surani (@sunsfit),

- Najčítanejšie -