Presunúť na hlavný obsah

Chcete mať krásne štíhle nohy? Toľkoto pohybu denne v podobe krokov vás k tomu pomaly privedie

Fitness

Neviete sa po lete rozhýbať a máte problém donútiť sa k efektívnej aktivite, ktorá by vám pomohla s vašou postavou. Nezúfajte, pomôcť vám vie aj klasická chôdza. Dodržiavajte však tieto zásady.

Možno znie spojenie chôdza a chudnutie úplne banálne. Vedeli ste však že denné prechádzanie vám vie pomôcť a nie len tak v malom. Jeho účinky sú značne pozorovateľné už po pár týždňoch. Chôdza zrýchľuje metabolizmus, aktívne bojuje proti vírusovým ochoreniam a zlepšuje psychickú pohodu. 

Prečítajte si tiež: Dajte zabrať svojim brušným faldíkom okolo pása: Tieto štyri cviky vás rýchlo vrátia späť do hry

V čom je jej výhoda?

Chôdza je pre nás najprirodzenejšia, preto sa k nej nemusíte nijako špeciálne nútiť. Po lete preto predstavuje skvelú prípravnú fázu na čokoľvek iné. Beh je akčnejší a samozrejme spálite ním viac. Vie však rýchlejšie oslabovať naše kĺby a kolená. Chôdza je preto skvelým štartom na rozhýbanie a získanie kondičky.

Takto je to s rýchlosťou

Vyvarujte sa však iba pomalého prechádzania. Nahoďte tempo, môže byť kľudne aj cestou z práce či do nej, a hýbte sa aspoň rýchlosťou 5 kilometrov za hodinu. Ak chcete aby mala chôdza aktívny dopad na vaše svalstvo, venujte sa jej aj pol hodinu denne. Čo takto nechať auto doma a prejsť sa do práce? Pokojnejšie dni po lete si to priam žiadajú.

Mohlo by vás zaujímať: Táto 30-dňová planková výzva vám zaručí krásne brušné svaly: Skúste to s nami podľa tohto plánu

Prečo je práve teraz ten správny čas

Novinkou, ktorú ste možno nevedeli, je že chôdza sa dá aplikovať aj ako pomocník na ochranu pred ochoreniami. Ak ju budete vykonávať počas slnečného dňa, nachytáte do tela množstvo vitamínu D. Ak práve naopak za dažďa či vetra, zvýšite si svoju imunitu.

- Najčítanejšie -