Presunúť na hlavný obsah

Dve minúty tohto cvičenia denne sú účinnejšie než 30 minút kardia: V čom spočíva tento trik?

Zdravie a relax

Niekedy je menej viac a na to, aby ste si zlepšili zdravie a dotvarovali určité telesné partie nepotrebujete drieť ako modelka Victoria´s Secret. Namiesto polhodinovej driny vyskúšajte poctivé dve minúty tohto cvičenia.

2 minúty intenzívneho cvičenia  namiesto polhodinovej driny 

Magazín Harpersbazaar prišiel s informáciou o novom výskume jednej americkej univerzity, ktorého záver znel nasledovne... Len dve minúty intenzívneho cvičenia známeho ako HIIT, môže byť pre telesné partie nášho tela aj pre samotné zdravie prospešnejšie než 30 minút poctivej driny v podobe bicyklovania. 

Mohlo by vás zaujímať: Účinné cviky na celé telo: Nakopnite svoje tukové zásoby a priblížte sa k postave snov 

Trik spočíva v dynamike svalov a ich reakcii pri rôznych druhoch cvičenia 

Výskum sledoval ľudí, ktorí sa zúčastnili troch cvičení s rôznou intenzitou v rozmedzí týždňa, aby mali čas si aj oddýchnuť. Vedci pozorovali energetickú produkciu v rámci každej aktivity  a následne aj stav svalov na stehnách hneď po cvičení. Na základe toho zistili, že prerušované krátke, ale intenzívne cvičenie známe ako HIIT má výraznejší vplyv na dynamiku svalov. Nehovoriac o tom, že sa pri ňom zapája oveľa viac svalov tela. 

Čítajte tiež: Čo je dôležitejšie pri snahe zbaviť sa tukových fankúšov okolo brucha: Strava alebo pohyb? 

Namiesto akejkoľvek kardio aktivity vyskúšajte HIIT

Ak teda vystriedate počas dvoch minút niekoľko intenzívnych cvikov opakovaných po dobu pár sekúnd, zapojíte a precvičíte viac svalov ako pri intenzívnom bicyklovaní v jednom tempe. Niekedy je menej naozaj viac a ak sa nemôžete prinútiť do polhodinového behu či bicyklovania alebo inej kardio aktivity, za pokus rozhodne stoja aspoň dve až desať minút denne v podobe HIIT. To by už taký problém nemal byť, čo poviete?

Neprehliadnite: Najrizikovejšie chyby, ktoré vedú k ukladaniu tukov na bruchu: Sme nepoučiteľní a na toto si stále nedávame pozor

- Najčítanejšie -