Presunúť na hlavný obsah

Kvôli týmto cvičeniam nechudnete: Zmeňte ich, a začnite konečne spaľovať!

Fitness

Ak je vašim cieľom práve chudnutie, týmito cvikmi dosiahnete skôr opačný efekt.

Hoci má takmer každé cvičenie zmysel, a vplyv na vaše zdravie, niektoré z nich nie sú pri chudnutí práve najúčinnejšie. 

Prečítajte si: Intervalový HIIT tréning na dokonalú postavu: S týmito cvikmi pôjdu kilá dolu raz-dva

Crossfit

Ak s cvičením ešte len začínate, tento druh tréningu nie je pre vaše telo tou najlepšou voľbou. Crossfitom primárne napomáhate nárastu vašej svalovej hmoty, a hoci si tréningom precvičíte takmer celé telo, pre začiatočníkov sú cviky veľakrát príliš náročné. Práve kvôli náročnosti prevedenia, môžete týmto tréningom v konečnom dôsledku dosiahnuť rôzne zranenia. Skúste HIIT tréning, s ktorým budete tvarovať, a zároveň spaľovať.

Joga

Hoci má joga pre vaše telo veľké množstvo benefitov, chudnutie medzi ne nepatrí. Vďaka joge si síce spevníte telo, a vyčistíte myseľ, ale na to, aby ste reálne schudli, musíte absolvovať nespočetné množstvo tréningov. Ak joga, tak len ako doplnkové cvičenie popri behaní.

Indoor cycling

Aj keď intenzívne bicyklovanie na prvý pohľad vyzerá ako účinný spaľovač tukov, nedajte sa zmiasť. Nevýhodou sú horúce, a stiesnené priestory, veľká možnosť zranenia, nárast svalovej hmoty na stehnách, a nekontrolovateľný hlad. Práve kvôli nemu sa vaše cvičenie môže veľmi rýchlo minúť účinku. Skúste bicyklovanie v prírode, ktoré doplníte silovým tréningom.

Mohlo by vás zaujímať: Menej ako 10 minútové kardio cviky: Keď zistíte, ako málo stačí k takémuto brušku, nebudete veriť

Len kardio

Druh jednostranného chudnutia len pomocou kardio cvičenia, sa po určitom čase môže postaviť proti vám. Nekontrolovateľný hlad po cvičení je sprevádzaný stratou svalovej hmoty. Práve kvôli nedostatku svalovej hmoty sa váš metabolizmus spomalí, a nakoniec dosiahnete opačný efekt než ten, ktorý ste si zaumienili. Stačí pridať minimálne dva silové tréningy týždenne, a uvidíte rozdiel.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus