Presunúť na hlavný obsah

Vysušuje sa vám v zime pokožka? Možno vám chýba tento vitamín, ochráni aj pred tým, čo nás čaká

Krása

Doprajte svojej pokožke počas chladnejších dní dávku výživy aj pomocou stravy. Tá predsa tvorí až 80% nášho životného štýlu, preto jej dovoľte pomôcť vám ku krásnej a vyživenej pleti bez náznaku suchých miest.

Počas zimných dní je samozrejme vhodné upraviť aj stravu a prispôsobiť jedlo, ktoré prijímame vplyv prostredia. Veď aj v lete sa zamýšľame nad tým, ktoré potraviny sú bohatšie na vitamín D, aby naša koža netrpela na slnku, prečo by sme teda tak nemali robiť aj práve teraz?

Mohlo by vás zaujímať: Rastú vám pomaly vlasy? Maska z tejto ingrediencie robí zázraky na počkanie

Pomoc menom E

V zime sa deje s pokožkou opačný proces. Býva vysušená, niekedy až podráždená. Náznakom, ktoré sú pre nás nositeľky svojej kože veľmi nepríjemné, sa môžeme vyhnúť práve zvýšenou dávkou zázračného vitamínu. Počas zimy je ním vitamín E. 

Ochráni aj pre tým, čo nás čaká

Ak začnete tento vitamín prijímať, čakajú vás veľké zmeny. Pri hydratácii pokožky si ho môžete dopriať aj v rôznych kozmetických produktoch, skúste však práve spomínanú stravu. Keď sa vitamín E dostáva do tela orálne, pôsobí ako zaručený antioxidant, ktorý dokáže na pokožke vytvoriť film, ktorý úspešne bráni proti vonkajšiemu ničeniu a opotrebovaniu. Eliminuje začervenanie, pomôže s alergiami na pokožke a bráni vode opúšťať naše kožné tkanivá, čím zlepšuje jej hydratáciu a znižuje suchosť. 

Už žiadna napätá pokožka

V dobe zahltenia vzduchu nečistotami, tiež prichádza na rad vitamín E. Blokuje jemné častice oleja, ktoré sa nachádzajú v našich kožných bunkách a tým pokožku vyživuje a zanecháva hodvábne jemnú. Pôsobí proti voľným radikálom a tak ako vitamín D, aj on dokáže pomôcť pokožke, ktorá je napnutá a podráždená

Prečítajte si tiež: Zbavte sa mastných vlasov prírodnou cestou: Doprajte im späť objem a prirodzený lesk

Tieto jedlá si doprajte častejšie

Aby ste v zime podporili svoje trávenie, ale aj zlepšili stav svojej pokožky, dajte si snack v podobe týchto typov potravín, ktoré sú naozaj bohaté na vitamín E. 
•    Mandle
•    Slnečnicové semiačka
•    Avokádo
•    Losos
•    Mango
•    Červená sladká paprika
•    Kiwi
•    Olivy
•    Brokolica

- Najčítanejšie -