Presunúť na hlavný obsah

Rastú vám pomaly vlasy? Maska z tejto ingrediencie robí zázraky na počkanie

Krása

Máte problémy s vypadávaním vlasov alebo s ich pomalým rastom? Poznáme masku, ktorá sa postará o to, aby vaša koruna krásy bola naozaj zdravá a krásna.

Stavíme sa, že máte doma obe ingrediencie. Tou prvou je zázvor, ktorý nesmie počas zimy a chrípkového obdobia chýbať v žiadnej kuchyni. A tou druhej je 100-percentný bio kokosový olej. Supepotraviny známe vďaka množstve zdraviu a kráse prospešných látok.

Prečítajte si: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

Postup prípravy

Potrebujeme približne 8 cm čerstvého zázvora. Ten umyjeme, zbavíme šupky a buď nastrúhame na strúhadle s malými otvormi alebo ho hodíme do mixéra. Potrebujeme z neho urobiť pastu, aby sme z nej následne mohli získať čistú šťavu. Keď už máme zázvor nastrúhaný alebo rozmixovaný za pomoci zdravotníckej gázy alebo čistého kúsku látky vytlačíme zmes tak, aby sme z nej dostali šťavu. Tú následne vlejeme do roztopeného kokosového oleja. Je dôležité, aby ste olej nezohrievali v mikrovlnke, kde stráca svoje látky. Najlepšie je, roztopiť ho v miske nad vriacou vodou. Následne poriadne premiešajte tekutý kokosový olej so šťavou zo zázvoru tak, aby sa dokonale prepojili. 

Tip na uskladnenie

Dobre urobíte, ak zmes vylejete do sklenej fľašky z jantárového skla, ktoré pomáha predlžovať životnosť tinktúry. V chladničke vám následne vydrží dva týždne. Keď ju budete chcieť opäť použiť, znova ju musíte roztopiť ponorením fľaštičky do horúcej vody.

Mohlo by vás zaujímať: Zbavte sa mastných vlasov prírodnou cestou: Doprajte im späť objem a prirodzený lesk

Aplikácia masky

Zázvorový olej pomáha pri vypadávaní i pomalom raste vlasov, ale aj pri strate ich sily a lesku. Nanášajte ho od korienkov po končeky. Kvapky na pokožke hlavy vmasírujte po dobe 5 minút, aby poriadne vsiakli do kože. Potom masku rozotrite aj po dĺžke celých vlasov až ku končekom. Nechajte pôsobiť 1 – 2 hodiny a opláchnite studenou vodou. Vlasy si následne umyte šampónom a kondicionérom ako zvyčajne. Je dôležité aplikovať tinktúru 2 – 3-krát do týždňa po dobu mesiaca, aby sa výsledky dostavili. Uvidíte, že pri pravidelnom používaní budú vlasy krásne žiarivé, plné sily a lesku.

- Najčítanejšie -