Presunúť na hlavný obsah

5 vlasových trendov na jeseň a zimu: Kaderníci sa inšpirovali retrom i budúcnosťou

Krása

Keďže sa za posledné 2-3 roky dostali prípravky a farby na vlasy do úplne iného levelu, kadernícke salóny skúšajú nové tóny a odtiene ako na bežiacom páse.

Vlasový koloristi a jedni z najlepších kaderníkov vo Veľkej Británii Zoë Irwin a Adam Reed prezradili pre byrdie.co.uk, aké nové farby sú hitom pre sezónu jeseň/ zima 2018. 

Futuristické odtiene

Metalické farby už nepôsobia tvrdo ako kedysi. Kaderníci prelínajú sivé farby s mäkšími pastelovými vo fialových či ružových odtieňoch. Výsledkom sú nežné, no zároveň rebelsky vyzerajúce vlasy.

Prečítajte si aj:  Svetové masky na tvár, ktoré prečistia vašu pleť počas spánku: Na týchto päť sa môžete spoľahnúť

Retro comeback

Návrat 70. a 80 rokov v móde s hnedými kúskami oblečenia ovplyvnili aj trendy v kaderníctvach. Populárne sú zemité tóny vo všetkých farbách opadaného lístia. Zamatové tmavožlté, jantárové, tmavočervené až bordové odtiene sú hitom.

Popolavá brunetka

Kaderníci mysleli aj na prirodzenejšie farby. Dajte si do Googlu výraz „smokey brunette“ a ten vám vyhodí fotografie krásnych hnedých vlasov s popolavým odleskom. Farba bola inšpirovaná obhoreným drevom, na ktorom sa prelínajú hnedé a sivé odtiene.

Baby balejáž

Ďalším zaujímavým trendom je zmes farby detských blond vlasov a balejáže, ktorá má byť vytvorená technikou voľnej ruky. Tá má za úlohu zosvetliť už zafarbené vlasy a dodať tak ešte prirodzenejší vzhľad farby.

Moderná sivá

Obrovské haló vyvolal pred rokmi príchod sivej farby. Túto sezónu je však v kurze tento variant: Tmavé vlasy sa vytieňujú do sivých tónov postupne od korienkov až po končeky. Dôraz sa kladie na konce vlasov, ktoré majú hrať zelenkavými či lilavými odleskami.

Mohlo by vás zaujímať: 5 jesenných vychytávok z beauty sveta: S týmto počas spánku omladnete o niekoľko rokov

- Najčítanejšie -