Presunúť na hlavný obsah

Zbavte sa mastných vlasov prírodnou cestou: Doprajte im späť objem a prirodzený lesk

Krása

Rýchlo sa mastiace vlasy bez objemu dokážu urobiť na čele nejednú vrásku. Existujú však prírodne triky, ktoré vám s týmto problémom pomôžu.

Mastné vlasy trápia nejednu z vás. S príchodom zimy a obdobia nosenia čiapok sa tento problém ešte zhoršuje. Možno robíte pri ich starostlivosti chybu vy samy a ani o tom neviete. S odporúčaním,  že by sme si vlasy nemali umývať každý deň ste sa asi stretli. Potvrdzujú to aj odborníci: „Je to paradoxné, ale ľudia, ktorí si často umývajú vlasy, aby sa zbavili mastnoty, vysušia svoju pokožku hlavy a produkujú viac oleja,“ povedala pre Sciencealert.com dermatologička a riaditeľka Boston Medical Center, Lynne Goldberg. 
 

Čo spôsobuje mastné vlasy?

Toto sú niektoré faktory, ktoré by mohli podľa Stylecraze.com viesť k mastnej pokožke hlavy a vlasov:
1. Vlhké počasie môže s vlasmi narobiť šarapatu a to aj potom, čo vyjdete na vzduch s čisto umytou hlavou. 
2. Častý dotyk rúk či otieranie vlasov o mastnú pokožku na tvári. 
3. Použitie množstva kondicionéra či niektorých vlasových sér môže tiež spôsobiť, že vaša pokožka hlavy je mastná.
4. Nedostatok vitamínov B.
5. Hormonálna nerovnováha.
6. Príliš silné šampónovanie môže vytratiť z vlasov prirodzenú mastnotu. Vaša pokožka na hlave sa bude chrániť a začne produkovať viac mastnoty.
7. Neošetrené lupiny.
8. Zvyšky zle umytých kozmetických prípravkov.
9. Umývanie vlasov každý deň alebo naopak nie časté umývanie. 
10. Prípravky na styling a fixáciu vlasov.

Domáce recepty na odstránenie mastnosty

Zázrak z čajovníka
Potrebujete
15 kvapiek oleja z čajovníka (tee tree oil)
30 ml kokosového alebo jojobového oleja
Čo musíte urobiť
Pridajte 15 kvapiek oleja z čajovníka do 30 ml kokosového alebo jojobového oleja a a dobre premiešajte. Aplikujte túto zmes na pokožku hlavy a rovnomerne ju rozložte po celej dĺžke vlasov.
Nechajte ju pôsobiť aspoň jednu hodinu pred umývaním vlasov. Ak na to nie ste citlivá, môžete tiež použiť čajový olej priamo na pokožku hlavy. Túto procedúru by ste mali robiť 2-3 krát týždenne.
Prečo to funguje?
Aplikácia antibakteriálneho oleja z čajovníka na pokožku hlavy kontroluje produkciu kožného mazu a tiež zabraňuje tvorbe akné na hlave. 
 
 
Jablčný ocot vyrovná pH
Potrebujete
2-3 lyžice jablčného octu
1 šálka vody
Čo musíte urobiť
Pridajte dve až tri polievkové lyžice jablčného octu do šálky s vodou a dobre premiešajte. Umyte si vlasy mierne so šampónom. Po opláchnutí peny, si rozlejte roztok z jablčného octu na pokožku hlavy. Nechajte ho niekoľko minút vpiť do pokožky a potom opláchnite studenou vodou. Mali by ste to opakovať 3 - 4-krát do týždňa. 
Prečo to funguje?
Prítomnosť kyseliny octovej v jablčnom octe vyrovnávania pH na pokožke hlavy. Oplachovanie vlasov pomocou tohto roztoku môže obnoviť pH vlasov a regulovať sekréciu prebytočného oleja na pokožke hlavy.

- Najčítanejšie -