Presunúť na hlavný obsah

Štýlové ofiny pristanú každej žene: Inšpirujte sa topmodelkami z prehliadkových mól

Krása

Pokiaľ ide o ofiny, pre každú z vás sa dá nájsť tá správna, ktorá vyhovuje vášmu typu tváre a to bez rozdielu na to, či máte srdcové, hranaté alebo okrúhle rysy.

Hľadať inšpirácie na nový strih by ste mali od svetových modeliek či módnych blogeriek, ktoré majú k aktuálnym trendom a móde najbližšie. Pozreli sme sa na prehliadkové móla jesenných a zimných kolekcií, ale aj do ulíc hlavných fashion metropol, aby sme zistili, aké ofiny sa nosia počas tejto sezóny.

Mohlo by vás zaujímať: Zbavte sa mastných vlasov prírodnou cestou: Doprajte im späť objem a prirodzený lesk

Ofina s retro nádychom

Sedemdesiate roky sú späť nielen čo sa týka módy, ale aj beauty záležitosti. Pre retro ofinu sú synonymom objem a dramatickosť. Existujú dva typy ofín inšpirovaných 70. rokmi. Prvá je dlhá až po oči, pričom zvyšok vlasov je strapatejší alebo má jemné kučery. Druhým typom je dlhá „záclonová“ ofina, ktorá je v strede rozdelená do oboch strán: „Tento typ vyhovuje takmer každému typu tváre, ale musí byť strihaná s citom. Prípady, v ktorých by to bolo veľmi obtiažne sú ťažké alebo kučeravé vlasy, či hrubé a úzke čelá," vysvetľuje kaderník Craig Taylor pre Getthegloss.com.

Mini ofina

Takzvaná baby ofina je záležitosťou pre odvážnejšie ženy, ktoré sa neboja byť stredobodom pozornosti. Je vhodná k pixie zostrihu alebo ku krátkemu bobovi. „Som posadnutý baby ofinou. Je to dokonalý spôsob, ako urobiť svoj strih moderným a ako pekne otvoríte svoju tvár,“ hovorí celebritný hairstylista Christopher Naselli pre Harpersbazaar.com. Dajte pozor, ak máte štvorcovú tvár ako Demi Moore alebo srdcovú ako Reese Witherspoon. Baby ofina môže na vašej tvári urobiť ostrejšie hrany, než by ste chceli.

Nesmrteľná ofina na stranu

Dlhá ofina strihaná na jednu stranu pristane všetkým typom tvárí a z praktického hľadiska je výhodna. V prípade núdze si vlasy môžete zopnúť tak, aby vám nepadali do očí. S ofinou rada experimentuje napríklad Bella Hadid, ktorá sa v takomto strihu ukázala aj na nedávnej prehliadke  Victoria's Secret.

Prečítajte si aj: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

Nezabudnite na výživu vlasov a nepodceňujte kondicionér

Ak ste doposiaľ nepoužívali kondicionér, odporúčame zmeniť to. Máme pre vás tip na toto obdobie, kedy vám kakaové maslo v podobe kondicionéra vyživí vlasy a nebudete mať počas chladnejších dní problém s ich neposlušnosťou (najmä, ak máte ofinu, viete, o čom rozprávame).

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe