Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Hodvábnu pleť krásnych Aziatiek môžete mať aj vy: Saho rituál je kódom k večnej mladosti

Krása

Kód mladosti sa ukrýva v tom, aký postoj zaujmete voči svojej pleti. Japonské ženy vedia, že čím viac si budú svoju pleť hýčkať, ona sama im to násobne vráti.

Naša pleť je odrazom toho, čo dostáva. To, aký postoj k nej zaujmeme preto o nás vypovedá veľa. V starostlivosti o pleť nikto nezískava toľký obdiv ako práve Japonky. Ázijské ženy sa netaja tým, že na svoju pleť si nájdu vždy dostatok času. Je pre ne dôležitá. Inšpirovali sme sa preto rituálom pitia čaju, ktorý sa pretavil do každodennej beauty rutiny. „Vychádza z japonského rituálu pitia čaju, kde nás chce táto ázijská značka naučiť špeciálny rituál starostlivosti o pleť,“ vysvetľuje Nikola Žédková, make-up artist Sensai pre SR a ČR.

Inšpirujte sa: Top farby na vlasy na rok 2019 podľa módnych domov: Dominovať bude prirodzenosť

FEMINITY TV: Saho rituál od Sensai zabezpečí krásnu a hodvábnu pleť

Saho rituál kódom k ženskej kráse

Rituál, pri ktorom za pomoci teplých dlaní aktivujeme všetky produkty. Vďaka vzácnemu hodvábu Koishimaru poskytuje pleti maximálny komfort, hebkosť, hodvábny vzhľad a jas. Práve návyk na pravidelné čistenie, hydratáciu a výživu dokáže s pleťou z dlhodobého hľadiska skutočné zázraky. „Ženy zabúdajú čistiť pleť aj ráno, je to veľmi zásadné, pretože počas noci sa všetky nečistoty dostávajú z pleti von,“ objasňuje ďalej Nikola Žédková zo Sensai, ktorá ďalej pokračuje: „Veľký rozdiel medzi Európankami a Aziatkami spočíva v tom, že ázijské ženy nemajú strach sa svojej pleti dotýkať, používať svoje prsty, dlane.“

Omladzujúci rituál pre pleť jemnú ako hodváb

Celý rituál je postavený na osobnom prístupe k svojej pleti - dvojitom čistení, dvojitej hydratácii a dvojitej aplikácii. Dvojitá aplikácia spočíva v masáži a následnom vtlačení produktu. Pleť ako hodváb docielite použitím všetkých princípov, pričom dôraz na precíznosť, cit a dostatok času je nevyhnutný. Čas pre seba je dnes najväčším luxusom, aký môžete pleti dopriať. Japonský Saho rituál praktizujte nasledovne:

1. Dvojité čistenie

Pleť zbavíme nečistôt, kožného mazu a odumretých kožných buniek veľmi ľahkou prirodzenou formou pomocou čistiaceho oleja a následným použitím jemnej peny.

2. Dvojitá hydratácia

Lotion aktivuje pleť na prísun vlhkosti a následne aplikujte emulziu, ktorá pleť vyživí. Dvojitá hydratácia vráti pleti energiu a život. 

Neprehliadnite: Najvýraznejšie očné tiene, ktoré pristanú aj farbe vašich očí: Sezónu Vianoc 2018 venujte trblietkam a lesku

3. Dvojitá aplikácia

Na záver doprajte vašej pleti masáž. Teplými dlaňami a tlakovou metódou absorbuje pleť všetky potrebné látky hlboko dovnútra. Pleť získa sebaistotu a dokáže lepšie čeliť vonkajším vplyvom a tiež stresu. Navyše, pleť rozžiari prirodzeným jasom.

Ako často si čistíte svoju pleť?

spolu hlasovalo 87 ľudí

Ŕano
6
Večer
29

- Najčítanejšie -