Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Pilates vám vytvaruje telo najkrajšie: Ak skúsite po 30-tke tieto cviky, sami zistíte, o čom to je

Fitness

Ak ste si doteraz mysleli, že robíte pre svoje telo to najlepšie, verte, že po vyskúšaní jednej hodiny pilatesu, zmeníte názor. V štýlovom wellness butiku BO HO BO nám inštruktorka vysvetlila, ako začať a na záver sme vyskúšali kardio v podobe revolučného ležiaceho bicykla.

Jedným zo súčasných trendov v oblasti cvičenia je aj pilates. Nie je to žiadna novinka, no vďaka novým pilates štúdiám sa dostáva tento druh cvikov viac medzi ľudí. 

Mohlo by vás zaujímať: Pravda, ktorú veľa žien stále nechce počuť: Práve tá je zodpovedná za horšie spaľovanie tukov a priberanie

Prvá hodina pilates

Ak sa rozhodnete ísť na pilates, nemáte sa čoho obávať, na prvú hodinu sa netreba špeciálne pripravovať. Začína sa nácvikom správneho dýchania, a to správnym nastavením hlavy, lopatiek a panvy. Cviky vyberá inštruktor podľa uváženia, individuálne každému na mieru. Pilates zapája hlboké i povrchové svalstvo. „Keďže problémy chrbta ako ich najčastejšie poznáme vznikajú z nesprávneho držania tela, preťaženia a jednostranného pohybu, pilates sa zameriava na kompenzáciu (upravenie) našich nesprávnych pohybových návykov,“ uviedla nás do obrazu inštruktorka Monika Baarová z BO HO BO.

Posilníte svalstvo, o ktorom ste doteraz nevedeli

Pilates je niečo úplne iné ako klasické cvičenie. Aj keď vediete aktívny prístup k životu, verte, že už po prvej hodine pilates cvičení pocítite, že ste zapájali úplne iné svaly ako pri iných aktivitách„Svaly aj kĺby sa potrebujú hýbať a byť funkčné v plnom rozsahu a kvalite. Pilates nezabúda ani na koordinačné a balančné cvičenia, ktoré sú spolu so silou a mobilitou súčasťou pohybovej gramotnosti,“ dováva inštruktorka.

Ležiaci bicykel InfraShape

Trend, ktorý niektorí z vás už možno postrehli, no je to pre nich niečo nové. InfraShape je revolučná novinka, s okamžitým formujúcim, zoštíhľujúcim a skrášľujúcim účinkom. Spája ležiaci bicykel, infračervené lúče, kolagénové lampy, vákuovú masáž a svetelnú terapiu. 

Pred samotným ľahnutím si do bicykla sa natriete špeciálnym krémom a oblečiete fóliové nohavice na holé telo, v ktorých sa potom potíte. Komfort, aký vám toto cvičenie zabezpečí, ocenia všetci tí, ktorí majú radi súkromie. „Pre dlhodobý efekt je ideálna pravidelnosť, ktorá je individuálna. Väčšina BO HO BO klientov cvičí dva-trikrát týždenne. Niektorí majú radi intenzívnejší workout, napríklad kombináciu pilates a InfraShape alebo 'shapujú' päťkrát týždenne,“ oboznámila nás majiteľka štýlového wellness butiku BO HO BO Silvia Paldia, ktorá zároveň prezrádza: „Máme aj klientov, ktorí obľubujú intenzívny 'boho detox', v dvojfázových sessions, doobeda a pooobede. Aj takých, ktorí InfraShape berú ako vyslovene relax — koho by nebavilo spáliť 2000 kalórií, pohodlne pritom ležať a pozerať obľúbené videá?“

Neprehliadnite: Skrytý dôvod, prečo priberáte v oblasti brucha: Ak sa váš pás mení na tvar jablka, mali by ste prehodnotiť túto vec

Výsledný efekt

Je na vás, koľko minút, a pri akej záťaži budete na tomto ležiacom bicykli. S prívalom postupného tepla sa náročnosť na výkon zvyšuje, no pocit, aký získate ihneď po cvičení je nenahraditeľný. Pokožka je odvodnená, vypnutá a perfektne hladká s pocitom zamatového filmu.  „Výsledný efekt je bohovský: rýchle chudnutie, efektívne formovanie postavy, skrášlenie pokožky, zrýchlenie metabolizmu, rozprúdenie lymfy, celkový detox organizmu a zvýšený elán,“ dodáva na záver majiteľka BO HO BO wellness butique Silvia Paldia. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus