Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie chyby, ktoré sa opakujú v snahe mať krajšie brucho: Bod 2 je problém mnohých žien

Fitness

Pevné brušné svaly sú jednou z najťažších mét a občas sa zdá, že sa plochého brucha nikdy nedočkáme. Často pritom stačí zmeniť len jednu drobnosť.

1. Pekáč buchiet sa pečie v kuchyni

Ak chcete dokonalé vypracované a ploché brucho, najdôležitejšia je správna strava. Poraďte sa so svojím trénerom, ktorý vám pomôže zostaviť jedálniček na mieru. Je vhodné vopred si naplánovať stravu na celý deň, aby ste vyhli prejedaniu či jedeniu nevhodných vecí. Každá drobná chyba oddaľuje váš želaný výsledok.

Neprehliadnite: Cvik, vďaka ktorému docielite osí pás: Tieto pohyby vás vrátia späť do formy ako pred 10 rokmi

2. Cvičíte iba brucho

Idete o dva týždne na dovolenku, a tak robíte denne 200 brušákov s nádejou, že to pomôže? Zrejme sa trochu sklamete. Cvičenie je komplexný proces, svalová hmota sa rozkladá rovnomerne a ak chcete mať ploché brucho, musíte vhodne posilňovať aj o ostatné svaly a kombinovať svalové cvičenia s kardiom.

3. Jete stravu, ktorá vás nafukuje

Za vypuklým bruškom sa občas skrýva nesprávna strava a nafukovanie, nie tuk. Ak pravidelne cvičíte, jete vhodnú stravu a brucho je stále rovnaké, posvieťte si na svoj jedálniček. Príliš veľa jednoduchých sacharidov, minerálka, sýtené nápoje, strukoviny, ale aj naoko neškodné smoothie vám môže spôsobiť nafukovanie.

Neprehliadnite: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

4. Pijete alkohol

Doprajete si pohár vínka, studený letný drink a občas aj trochu viac? Práve to môže byť dôvod, prečo nejdú dole posledné centimetre z pása. Alkohol obsahuje priveľa pridaného cukru a ten veru svalom nesvedčí. Ak si neviete život bez občasného drinku predstaviť, prestaňte piť tvrdý alkohol a prejdite radšej na striedmejšie pitie suchého vína.

5. Očakávate výsledky okamžite

Práve ste absolvovali týždenný tréning s osobným trénerom a ešte stále nemáte svaly na bruchu? Skôr ako sa naštvete a skončíte s cvičením, uvedomte si, že prvé viditeľné výsledky si na svojom tele začnete všímať až po dvoch mesiacoch pravidelného cvičenia. Dovtedy sa sústreďte na drobné pozitívne zmeny: každým cvičením zvládnete toho viac, zadýchate sa menej, ráno sa nebudíte taký dolámaný ako obyčajne.

Neprehliadnite: Inštruktorka jogy Vierka Ayisi: Joga nie je len cvičenie, ale aj forma získavania hlbších odpovedí na svoje otázky

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe