Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Úspešná fitneska Saskia Cakoci o kalorickom deficite: Túto hranicu kalórií by sme za deň nemali prekročiť

Fitness

Téma dokonalej postavy je jednoducho nesmrteľná. Všetky chceme dobre vyzerať. Snívame o postave, ktorú budú muži obdivovvať a iné ženy závidieť. Skúšame všetky možné aj nemožné spôsoby, ako ju získať Ideálne, samozrejme, čím najrýchlejšie a bez zbytočnej námahy. Dodržiavaním tejto zásady sa však naša požiadavka nemusí zdať úplne nereálna.

Zaručeným receptom, nielen na krásne ploché bruško, ale na štíhlu postavu celkovo je tzv. kalorický deficit. Kalorický deficit znamená, že náš kalorický príjem je nižší ako náš kalorický výdaj. Natsavenie kalorického deficitu samozrejme závisí od toho, ako rýchlo chceme schudnúť. Fitnes šampiónka a trénerka Saskia Cakoci odporúča: „Pomaly ďalej zájdeš. Za optimálny deficit považujem 200-300kcal za deň.”

Neprehliadnite: VIDEO: Vyskúšajte namiesto klasických cvikov na brucho niečo iné: Zoberieme vás na tréning boxu

Všetko s mierou

„Nič nie je podstatnejšie ako naše zdravie. Hranicu kalorického deficitu 500kcal by sme nemali prekračovať. Nadmerný kalorický deficit okrem toho, že je dlhodobo neudržateľný, je i veľkou záťažou pre náš organizmus a hlavne pre našu psychiku. Jojo efekt je po takejto diéte zaručený. Riskujeme aj vznik porúch príjmu potravy (anorexia, bulímia a novodobá porucha tzv. binge eating- nárazové prejedanie), z ktorých je pomerne ťažké sa dostať. Strava by mala byť pestrá a plnohodnotná, mali by sme sa snažiť, aby sme do svojho organizmu dostali všetky potrebné živiny,” poskytuje návod sympatická fitneska. 

Prečítajte si tiež: Super jednoduchý cvik mŕtvy chrobák: Je účinnejší než obľúbené planky a takto vyrysuje brucho

Nezabúdajte na pohyb

Chudnutie postavené na kalorickom deficite možno samozrejme podporiť aj cvičením. Existuje veľké množstvo cvičení. Univerzálny tréning, ktorý by fungoval pre každého však neexistuje. „Nie každý musí cvičiť vo fitku. Najhoršie je nútiť sa cvičiť vo fitku, keď nás to nebaví. Šanca, že pri tom vydržíme je minimálna. Myslím si, že pohyb má zmysel, ak ho vieme vykonávať pravidelne a dlhodobo. To znamená, že ak vás nebaví cvičiť vo fitku, choďte na korčule, choďte si zabehať. Hlavne robte niečo. Robte to pre svoje zdravie a nerobte to len preto, že chcete byť chudí,” hovorí Saskia Cakoci, ktorá má tiež k pohybu odjakživa blízko.

FEMINITY TV:  Úspešná fitneska Saskia Cakoci hovorí o  kalorickom deficite a chudnutí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus