Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: 10 minút cvikov, ktoré vám naštartujú metabolizmus: Spaľovanie tukov vám zúži pás o niekoľko cm!

Fitness

Michael Achberger pre vás zostavil sériu cvikov, vďaka ktorým si naštartujete metabolizmus a začnete spaľovať tuky bleskovou rýchlosťou, vyskúšate?

Priali by ste si mať rýchlejší metabolizmus? Môžete si ho zrýchliť! Jediné, čo k tomu budete potrebovať, je, odhodlanie vstať každé ráno o 10 minút skôr. Počas tohto času stihnete zostavu 4 cvikov, vďaka ktorej naštartujete spaľovanie tukov.

Zapojte sa tiež: 30-dňová výzva pre krásny pevný zadok: Robte do leta tieto cviky a vaša postava bude na nepoznanie!

Je celkom bežné, že ráno ovplyvní celý váš deň. Keď vstanete - ako sa hovorí - zlou nohou, môžete byť kvôli tomu až do večera mrzutí. Rovnako ak sa nestihnete naraňajkovať a poriadne rozhýbať, váš metabolizmus nebude pracovať zďaleka tak dobre.
Čo teda urobiť pre to, aby ste hneď ráno skvele odštartovali svoje chudnutie? Dajte si rozcvičku! Ale nie len tak hocijakú. Nasledujte moju intervalovú zostavu štyroch cvikov, ktorá pomôže urýchliť spaľovanie tukov.

4 cviky, 10 minúty a je hotovo!

Môže to byť naozaj prvá vec, ktorú ráno po prebudení urobíte. Čistenie zubov desať minút počká, nie? Viac času vám táto rozcvička totiž naozaj nezaberie. Teraz si ale povieme, ako si ju rozvrhnúť.

Jednotlivé cviky vykonávajte jednu minútu, za každým potom nasleduje 20 sekundová pauza. Dodržujte poradie cvikov podľa zoznamu nižšie. Vo chvíli, keď dokončíte štvrtý, teda posledný cvik, ste v polovici. Opäť si dajte 20 sekundovú pauzu a nasleduje to isté od začiatku. Štyri cviky po jednej minúte a medzi nimi 20 sekundové pauzy. Tentoraz máte po poslednom cviku hotovo. A teraz už sa poďte pozrieť, čo budete cvičiť.

FEMINITY TV:  10 minút cvikov, ktoré vám naštartujú metabolizmus

1. Angličáky

Burpee čiže angličák je komplexný cvik, ktorý kombinuje drep, klik a vzpor v dynamickom prevedení. Začínate v stoji, čupnete si, preskočíte do pozície, v ktorej vykonáte kľuky, znovu preskočíte do drepu a vyskočíte hore. Tak stále dokola.

2. Dynamické výpady

Východisková pozícia je výpad. Nohy začínajú približne v pravých uhloch u oboch kolenách. Vpredu pravá noha, vzadu ľavá. Ruky môžete mať v bok alebo voľne - budete preskakovať, u čoho si môžete pohybom rúk pomôcť. Preskočením nohy vystriedate opäť do výpadu. Dopredu sa dostane ľavá noha, vzadu je pravá. Opakujete po celú dobu stanoveného času.

3. Horolezec

Cvik vychádza z podobnej pozície, ako keď sa chystáte na vykonanie kľukov. Kolená striedavo a dynamicky spolu s výdychom priťahujete smerom k brade. Nohy, respektíve kolená, nepokladajú na podložku, zostávajú vo vzduchu. V podstate simulujete beh. Vzhľadom k tomu, že na tento "šprint" máte len jednu minútu, snažte sa pohybovať čo najrýchlejšie.

4. Drepy s výskokom

Východisková pozícia je v stoji s nohami rozkročmo. Idete dolu do drepu, zadok tlačíte dozadu, ako by ste si chceli sadnúť na stoličku. Následne z drepu vyskočte - pre väčšiu dynamiku pohybu si môžete pomôcť aj rukami. Takto pokračujte v priebehu celej minúty.

Ako som už spomenul v úvode, všetky cviky si po prvom kole zopakujte ešte raz. Po 10 minútach máte hotovo a už sa len môžete tešiť z pozitívnych účinkov rozcvičky!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe