Presunúť na hlavný obsah

Tréningový plán podľa sexi tanečnice Natálie Glosíkovej: Opísala nám jej overené cviky na štíhlu postavu

Slovenské celebrity

Tanečnica Natália Glosíková bola výraznou postavou televíznej šou Let's Dance. Ako tanečná lektorka a choreografka má pohyb na dennom tréningu, no popritom chodí ešte poctivo makať do posilňovne.

Vo svojom voľnom čase sa pravidelne ventiluje klasickým cvičením vo fitku: „Podľa mňa je u nás najlepšie centrum Golem club Relaxx, kde okrem kardia a posilňovania využívam aj bazén na plávanie. Keďže som po operácii kolena, je to veľmi vďačná aktivita,“ pochvaľuje si Natália. Okrem plávania si tam počas chladných víkendov dopraje aj wellness. 

Ako vyzerá jej tréningová rutina?

Natália chodieva cvičiť spolu s trénerom Martinom Bobekom, ktorý dohliada na správne prevedenie cviku a tréningový plán. Dôležitou súčasťou každého cvičenia je kvalitná rozcvička: „Začiatok tréningu začíname vždy formou rolovania za pomoci penového valca takzvaného rollera alebo cez penovú loptičku. Svalstvo sa nám krásne uvoľní a pripraví na záťaž. Ďalej prechádzame na dynamický strečing a potom  nasleduje už samotné cvičenie,“ opisuje Natália začiatok tréningu.
 

O cvičebný plán sa stará jej tréner

S výberom cvikov si nemusí lámať hlavu, keďže plán vymýšľa jej tréner Martin. Ten sa najradšej zameriava na spevnenie a formovanie zadku a nôh: Tréning začíname cvičením s malým expanderom, teda minibandom. Martin mi dáva ten najsilnejší, aby ma nešetril a poriadne zničil,“ smeje sa tanečnica. Potom nasledujú cviky ako napríklad lateral wall (chôdza v podrepe do strany), hip thrust (zdvíhanie panvy) či abdukcia jednou nohou v stoji a podobne. „Následne ideme na stroje alebo je to kombinácia funkčného tréningu a strojov,“ vysvetľuje ďalší priebeh cvičenia sympatická Natália. 

6 naj cvičení na zadok a nohy 

Natálii sa najviac osvedčili tieto cviky:
1. Drepy s činkou
2. Dvíhanie panvy s minibandom alebo činkou
3. Unožovanie s minibandom v ľahu na zemi
4. Mŕtvy ťah s činkou
5. Wallbals, teda drep s následným vyhadzovaním medicinbalu o stenu
6. Rôzne variácie výpadov
 

Pochvaľuje si špeciálne cvičenie

Z pohybových aktivít tanečnice to stále nie je všetko. Okrem tanca a posilňovania objavila v bratislavskej Petržalke novinku Shape it up: „Je to kardio cvičenie na špeciálnom infrabicykli vo vákuu, na ktorom expresne rýchlo spaľujete kalórie, čím sa teda omnoho skôr zbavíte tukových vankúšikov či celulitídy,“ vysvetľuje tanečnica.

- Najčítanejšie -