Presunúť na hlavný obsah

Cvičebný plán na spevnené telo: Úžasná Cindy Crawford po 50-ke vďaka nemu konkuruje výrazne mladším

Zahraničné celebrity

Modelka Cindy Crawford (52) zreje do krásy ako víno. Na módnej scéne je 30 rokov a stále je o ňu záujem. V čom je tajomstvo jej sviežosti a mladosti?

Odpoveďou je aktívny život plný športu. A ako vyzerá cvičenie známej modelky? Najprv začína 20-minútovým kardiom, potom nasleduje 30-minútový až hodinový tréning so záťažou pod dozorom trénerky. „Niekedy je moje kardio skákanie na trampolíne, behanie na bežiacom páse alebo po pláži pred našim domom,“ prezrádza svoju rozcvičku Cindy. Skvelým spôsobom ako si udržiavať pevné stehná a zadok je častá chôdza po schodoch. Modelka to praktizuje aj u nich doma, chodením po schodoch hore a dole približne 20 minút. Popritom počúva audioknihu alebo hudbu. 

Cvičí takto už 30 rokov

Tento cvičebný model sa naučila pred 30 rokmi a používa ho dodnes. Je potrebné pred silovým tréningom telo dostatočne zahriať, preto si modelka dopraje v úvode 20 minút kardia a až potom, keď je telo pripravené na väčšiu námahu sa pustí do dvíhania činiek či drepovania

Prečítajte si: Cviky pre vypuklejší a pevnejší zadok: Drepy nič nepokazia, vyskúšali ste aj tieto varianty?

Navštevuje hodiny pole dance

Okrem cvičenia vo fitku či doma si rada zájde na hodinu pole dance v Los Angeles. „Je tam veľká tma, takže je takmer nemožné cítiť sa trápne. Je to veľká zábava robiť to s partiou kamarátiek,“ povedala o netradičnej aktivite Crawford pre InStyle. Stále to však nie je z jej fyzických aktivít všetko. Pravidelne raz do týždňa chodí na turistiku a popritom sa s priateľmi dobre porozprávajú. Okrem toho si rada vyjde na prechádzku na bicykli, v rámci cvičenia si zaboxuje, robí pilates a s dcérou Kaiou chodia spoločne na paddleboard. 

Jedálniček podľa legendárnej modelky

Pravidlo číslo jedna je podľa Crawford nekupovanie polotovarov: „Stravovacia múdrosť je nejesť hlúposti ani veľa baleného jedla," zhrnula to Cindy v rozhovore pre Into the Gloss. „Počas týždňa zvyčajne raňajkujem proteínový shake, na obed si dám šalát, niekedy s kuraťom, inokedy bez. Na večeru ideme na sushi alebo jeme doma a pripravím morčacie mäso alebo fašírky s cestovinou či šaláty," opisuje svoj denný jedálničiek legendárna modelka. 

- Najčítanejšie -