Presunúť na hlavný obsah

52-ročná Cindy Crawford vyzerá vo svojom veku úchvatne: Ako dokázala vychovať svoju dcéru tak, aby bola úspešná?

Zahraničné celebrity

Kult osobnosti okolo najznámejších modeliek 90.tych rokoch je obrovský. Vybudovali si popredné miesto nielen v modelingových vodách, ale hlboko sa vryli aj do pamäte všetkých módnych nadšencov.

Cindy Crawford je jednoznačne jednou z týchto ikon. Čo stojí za jej slávou a ako dokázala zo svojej dcéry vychovať tak úspešnú mladú ženu? Mnohí si možno pomyslia, že dcérka Cindy Crawford, Kaia Gerber, mala chodníček k sláve vystlaný lupienkami ruží. Nie je to však úplne tak. Mladá kráska potrebovala k zaujatiu omnoho viac ako iba peknú tváričku. Jej mama jej však bola od malička obrovským vzorom a podporou v každom životnom rozhodnutí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cindy Crawford (@cindycrawford),

Prečítajte si tiež: Toho, čo kedysi Cindy Crawford odmietala a na čom vybudovala svoju slávu, sa dnešné ženy vzdávajú a robia chybu

Hodnoty, na ktorých stojí svet

Cindy Crawford sa na svoju pozíciu uznávanej modelky musela prebiť holými rukami. Keď sa rozhodla nedokončiť vysokú školu a odišla z nej už po prvom semestri, nebolo jej všetko jedno. Ako mladé dievča vedela, že svet pred objektívom fotografov a na prehliadkových mólach nie je iba krásna prechádzka rajom. Vybudovala si však silnú vôľu a odhodlanosť, ktorou dokázala inšpirovať ženy po celom svete. Priateľstvá, ktoré vtedy vznikali medzi ňou a jej kolegyňami z modelingové priemyslu sú do dnešných dní pokladané za úplne najikonickejšie. Spojila slávu s láskou a ženám po celom svete odovzdávala len tie najpozitívnejšie posolstvá. Jedným z jej najslávnejších výrokov je práve poukázanie na podobnosť krásy a sebavedomia. Iba vtedy, keď sa žena cíti sebavedomá, je krásna. K prirodzenému sebavedomiu a láske k samej sebe, viedla Cindy aj svoju dcéru Kaiu Gerber. 

Matka a dcéra: Láska, ktorá nemizne

Harmóniu rodinného prostredia mala Kaia Gerber možnosť cítiť už od ranného veku. Svoju peknú tvár si však toto dievčatko uvedomovalo už keď vedelo chodiť. Po matke zdedila výrazné hnedé oči, ale aj hodnoty, medzi ktorými nesmie chýbať láska a pokora. Keď sa prvýkrát objavila pred fotoaparátom pre líniu oblečenia Versace Junior, jej matka bola na ňu právom pyšná. Kaia už vtedy žiarila a v pozícii modelky sa cítila ako doma. Prirodzené sebavedomie vyžarovalo z tohto mladého dievčatka a všetkým bolo jasné, že má pred sebou ešte veľkú budúcnosť. 

Spolu proti všetkým

Keby nebola Kaia Cindyná dcéra, dostala by sa tiež takto ďaleko? Niekedy stačí malé zaváhanie a osud človeka sa môže v okamihu zmeniť. Kaia však v sebe má matkinu dravosť a empatiu. Tie jej nemôže odoprieť ani najväčší nepriateľ. Vďaka ikone 90.tych rokov to samozrejme Kaia dotiahla poriadne ďaleko, avšak je jej za to dokonale vďačná. Ako pravé dieťa svojej matky, mladá Kaia vie, že tvrdá práca je základom úspešného života každej modelky. Uvedomuje si však, že život sa neodohráva iba v jej sklenej bublinke. Má možnosti, ktoré iní mladí ľudia možno nemajú, preto sa ich naplno drží a nič nenecháva na náhodu. 

Mohlo by vás zaujímať: Tajomná žena z minulosti princa Williama: Táto kráska vraj dala princovi »kopačky« predtým, ako spoznal Kate

Fashion ikona a jej budúcnosť

Predstavivosť človeka je naozaj veľká. Keď bola Cindy ešte dievčaťom, určite si nemyslela, že jedného dňa bude mať možnosť ovplyvňovať mysle žien po celom svete. V súčasnosti to robí aj jej dcéra. Kaia sa prepracovala na pozíciu fashion ikony, ktorá udáva trendy, kade chodí. Jej štýl je raz odviazaný, inokedy spútaný konvenciami konkrétnej akcie, avšak vždy originálny. Toto duo, matka a dcéra, si spoločne vybudovali vo svete šoubiznisu ikonické postavenie. Najdôležitejšie je však pre ne stále ich súkromie. A v tom sú si obe rovné. Matka miluje svoju dcéru a dcéra každý deň ďakuje svojej matke, za život, ktorý jej mohla poskytnúť.

Viac zaujímavých článkov o ikonických osobnostiach nájdete v novom vydaní FEMINITY JESEŇ 2018 magazínu, ktorý je práve dostupný v stánkoch.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe