Presunúť na hlavný obsah

Nemá veľkosť XS, no aj tak je to kus: Táto kráska rázne ukazuje svetu, o čom je ženská krása a nebojí sa to priznať

Zahraničné celebrity

Svet je akosi presýtený všetkých vyumelkovaných modeliek, ktoré sa predvádzajú len na základe svojej štíhlej postavy. Svetový modeling, to už dávno nie je iba pekná tvárička a dokonalé miery.

Mia Kang, úspešná modelka, ešte pred pár rokmi pochybovala o svojom tele. Podľa jej modelingových záberov by sa vám však mohlo zdať, že je dokonalá. Ako je však možné, že cítila táto exotická kráska neistotu?

 

Top: I was on set for an ad for a slimming product and was so insecure and scared that I was going to get fired because I was too big. I starved myself for days for this shoot. I was anorexic, addicted to cigarettes, black coffee, cocaine, laxatives, diuretics and just about anything else that could help me stay a size 2. Believe it or not I was one of the bigger girls in the modelling circle at that time, and the final images for this ad were photoshopped so I was skinnier. Bottom: Me today, still modelling at size 8. I eat meals, quit everything I was addicted to, I'm healthy and strong. It's a new body for me. I am still learning to love my new attributes and tell myself that I'm beautiful. I spent my life in an industry where thigh gaps and protruding collarbones, ribs and hipbones is beautiful...now at 29 years old to reprogram that thinking is difficult. I get overwhelming moments where I hate myself and just want to go back to how I was before. I'm recovering. Stay strong - it gets better, I promise. Whether it's a good day or a bad day, love yourself and be fearless. I want to put the images out there that I never had. I want to tell my story because I don't want young girls and women to go through what I did. I want to change this industry and show that HEALTH is what we should promote. I want to give representation to everyone in between sample and plus size and to everyone who doesn't fit into a box. I want women to love themselves and their bodies because we possess a certain type of magic, power and strength that is the epitome of beauty.

Príspevok, ktorý zdieľa Mia Kang (@missmiakang),

Prečítajte si tiež: 7 zásad, na ktoré vo svojom jedálničku nedá Amal Clooney dopustiť: Trojku by ste si rozhodne mali osvojiť aj vy

Svet ju tlačil do niečoho, čo sama nechcela

Fotenie kampaní a cestovanie po celom svete sa dievčatám z modelingu dokáže dostať poriadne pod kožu. Všetko to krásne, čo často ukazujú na sociálnych sieťach, strieda aj neustála drina a snaha o dokonalosť. Mia Kang sa presne toto pokúšala zastaviť u samej seba.

Sebavedomie jej stúplo

Nedokázala zniesť všetko ten tlak, ktorý káže pravidlá a ukazuje ako má vyzerať dokonalosť. Podľa nej je každá žena krásna taká, aká je. Nikdy sa však ako modelka neprestala snažiť. Cvičenie a zdravá strava je u nej na dennom poriadku. Necíti sa však príšerne, keď si raz za čas dopraje aj bežné radosti života.

Mohlo by vás zaujímať: Vylepšujúce módne pomôcky Kate Middleton: Vďaka tomuto sa vám nebudú vyzúvať topánky či lietať sukňa

Ukazuje mladým dievčatám ako žiť

Takáto premena u významnej modelky si žiada určite dostatok sebavedomia a odhodlania. Tieto dve vlastnosti Mii rozhodne nechýbajú. Takúto cestu by si podľa nej mali vybrať aj mnohé iné modelky. Mali by sa naučiť milovať svoje telo a nielen podliehať názorom spoločnosti, ktoré sú niekedy zdeformované. Tlieskame jej!

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mia Kang (@missmiakang),

Myslíte si že v modelingu treba viac podobne ohodlaných žien, ktoré menia zaužívané pravidlá krásy?

spolu hlasovalo 406 ľudí

Áno
383
Nie
23
 

- Najčítanejšie -