Presunúť na hlavný obsah

7 zásad, na ktoré vo svojom jedálničku nedá Amal Clooney dopustiť: Trojku by ste si rozhodne mali osvojiť aj vy

Feminity

Okúzľujúca Amal Clooney má doslova ukážkovú postavičku. Právnička a dvojnásobná mama však vie, že nič nie je zadarmo. Osvojte si niektoré z jej zásad v starostlivosti o dokonalú figúru!

Inteligentná, atraktívna, krásna, štýlová a očarujúca. Presne taká je známa právnička a manželka herca Georga Clooneyho - Amal. Tá sa môže pochváliť bezchybými krivkami a postavou bohyne. Viete ako to mama dvojičiek robí? Drží sa 7 zásad, na ktoré nedá dopustiť.

Neprehliadnite: Kaia Gerber sa so svojou mamou Cindy Crawford nielen podobá: Neuveríte, ale a tieto ďalšie veci majú spoločné

1. Ranný niekoľkoročný rituál 

Krásna Amal už niekoľko rokov každé ráno vypije teplú vodu, do ktorej vytlačí polovicu citróna, pridá tam chilli a kurkumu. Týmto nápojom sa vraj skvele naštartuje metabolizmus a pripravíte sa do nového dňa. Napríklad takú kávu si dopraje až po 10:00, nakoľko vie, že zadržiava vodu v tele. A práve ráno potrebujeme naše telo pripraviť na to, čo nás čaká po celý deň. 

2. Meditácia

Hneď po očiste tela nasleduje očista mysle. Hoci to môže znieť absurdne, na meditáciu nedá Amal dopustiť. Vie totiž, že naša psychika veľmi úzko súvisí práve s trávením a tým, po čom v rámci nášho jedálnička následne siahame. Preto ňou začína a končí každý jeden deň.

3. Zelené potraviny ako kľúč k dokonalosti

Zelené potraviny detoxikujú naše telo, to vieme všetci. Amal sa však spoliha najmä na jačmeň a chlorellu. Pôsobia proti plesniam, sú odkysľujúce a perfektne čistia hrubé črevo. Navyše taký jačmeň má toľko vitamínov a minerálov, ako v takmer kilo čerstvej zeleniny. Práve preto si každý deň dopraje Amal zelený koktejl zdravia. 

Čítajte tiež: Tipy na dokonalé telo v zrelom veku podľa Cindy Crawford: Odhalili sme, prečo je táto žena stále neodolateľná

4. Jóga a beh 

Toto je podľa známej krásky dokonalá kombinácia. Dosiahnete výsledky takmer na počkanie. Pri behu spálite množstvo kalórii a pri jóge zregenerujete celé telo a zresetujete hlavu. Aspoň 4 - 5krát do týždňa sa im však musíte venovať. 

5. Načasovanie jednotlivých jedál dňa

Základom je, aby ste si prvé jedlo dopriali pol hodinu po zobudení a posledné maximálne 3 hodiny pred spánkom. Rovnako platí, že sacharidy by ste mali prijímať len v dopoludnajších hodinách. 

6. Pitný režim ako alfa a omega v starostlivosti o telo

Amal si dáva veľký pozor nielen na to, čo je, ale najmä na to, čo pije. Čistá voda, zelený a matcha čaj sú niečo, čo neodmysliteľne patrí k jej pitnému režimu. Úplne vynecháva akékoľvek sladené nápoje, či dokonca čerstvé šťavy. 

7. Pravidelný spánok

Áno, toto je niečo, čo má tiež veľký vplyv na figúru. Pravidelný 8 hodinový spánok totiž prispieva k regenerácii tela, eliminácii stresového hormónu a týmpádom to ovplyvňuje aj naše stravovacie návyky. Preto sa Amal snaží chodiť spať v rovnakom čase. 

Diskusia k článku

comments powered by Disqus