Presunúť na hlavný obsah

Vekový rozdiel medzi partnermi, ktorý zabezpečí šťastný vzťah: Ak ho nemáte, riskujete, že to nebude fungovať

Partnerské vzťahy

Celý život sa točí okolo vzťahov a najviac okolo tých partnerských. Dennodenne niečo riešime a tento kolobeh neskončí nikdy. Ide len o to, či dokážeme fungovať dvaja.

Čím sme mladší, tým viac vnímame tieto rozdiely. Všeobecne sa hovorí, že chlapci dospievajú neskôr ako dievčatá. To vysvetľuje, prečo si dievčatá v dospievajúcom veku hľadajú starších mužov. Do istej miery to môže fungovať, ale rolu zohráva konkrétny vekový rozdiel. Zatiaľ čo niektorí muži majú pri takýchto ženách pocit, že majú menej rokov, iným to príde mierne zvrátené. A ako sa cítia mladí muži, ktorí majú o niekoľko rokov staršie partnerky?

Čítajte tiež: Muži narodení v tomto znamení sa o vás postarajú ako o kráľovnú: Máte ho aj vy po svojom boku?

Ideálny vekový rozdiel 

Ideálny vekový rozdiel na fungovanie šťastného a čo najmenej problémového spolunažívania je jeden až štyri roky rozdiel medzi mužom a ženou. Ženy majú pocit ochrany, muži sa cítia pri nich mladší, ale zároveň sa majú o čom porozprávať. Na svet majú rovnaký alebo podobný pohľad. Skúsenosti, ktoré v živote nabrali, nabrali v podobnom časovom pásme a preto aj riešenie problémov im ide ľahšie a od ruky.

Čím starší muž, tým väčšie priepasti

Páry, pri ktorých vzniká pätročný a väčší rozdiel, musia na svojom vzťahu pracovať niekedy viac. Hľadanie kompromisov a ústupkom sa jednoducho nevyhnú. Muži, ktorí sú výrazne starší od ženy, napríklad o viac ako desať rokov, majú už väčšinou aj rodiny. Sú rozvedení (ak nie viackrát rozvedení) a netúžia už po rodine. Slobodné ženy to pri nich z dlhodobého hľadiska nebudú mať ľahké a hrozí riziko rozpadu vzťahu. Rovnako tak podstupoujú riziko, že si ich partner jedného dňa nájde mladšiu náhradu. Vzhľad a mladosť sú pre neho u ženy zrejme dôležité faktory.

Staršie ženy sa dokážu namotať viac

Aj vo vašom okolí ste určite zaregistrovali páry, v ktorých je žena o niekoľko rokov staršia od muža. V prípade, že je to o päť a viac rokov, alebo dokonca o desať rokov, začína to vyvolávať oveľa väčšie diskusie ako v predošlom prípade. Dokáže mladému zajačikovi vydržať takýto vzťah?

Mohlo by vás zaujímať: Muži po štyridsiatke dokážu túto jednu vec: Pri mladších ročníkoch by som podobné správanie čakala ťažko

Väčšinou ide o pocit menejcennosti v niečom, čo sa snaží tento muž dobehnúť. Pocit, že je príťažlivý pre zrelú ženu, mu hladí ego, pretože tak môže konkurovať aj starším, skúsenejším a zrelejším mužom. Žene takýto vzťah takisto veľmi lichotí a uberá jej to na rokoch. K splodeniu spoločného potomka však príde málokedy. Akonáhle tento typ mužov dovŕši vek okolo tridsiatky, začne túžiť po mladšej, s ktorou si vie predstaviť spoločnú rodinu. Vtedy prichádza obrovská rana pre ženu, ktorá mu bola pocitom bezpečia. Vzťah bez dlhodobej budúcnosti končí veľakrát tak, že ten, kto sa nakoniec viac “namotal”, je práve dospelá žena. Vo veku po štyridsiatke toto odmietnutie vníma oveľa intenzívnejšie ako v dvadsaťpäťke.

- Najčítanejšie -