Presunúť na hlavný obsah

Muži po štyridsiatke dokážu túto jednu vec: Pri mladších ročníkoch by som podobné správanie čakala ťažko

Partnerské vzťahy

Vek je len číslo aj pri vzťahoch, no občas pár rokov navyše nezaškodí. Alena nám prezradila aj pravý dôvod.

Vždy mala mladšieho

Nikdy nebola vysadená na starších, možno práve naopak. Alena si po svojom boku za každých okolností predstavovala mladšieho muža, chcela pri ňom vyniknúť, cítiť sa dôležito a seriózne. A možno aj preto sa jej neustále darilo skončiť so „zajačikom“, a to na pomyselný rok či dva.

Inšpirujte sa: Patríte medzi tieto 3 znamenia? Váš ľúbostný život sa po 30-tke takto zmení

„Postupne som si však začala uvedomovať, že mi na všetkých niečo neuveriteľne vadí. Nechcela som si pripustiť, že to je len ich nerozvážnosť a hravosť, že som možno už len trochu stará na to, aby som neustále dokázala vypĺňať čas rovnakými aktivitami, aké prídu zábavné a zaujímavé práve im. Jediné, čo ma na tom mrzelo bol fakt, že už nebudem mať pocit vyspelosti a určitého nadhľadu, pokiaľ ide o partnerský vzťah, ale asi bol čas pohnúť sa ďalej. A čo čert nechcel, presne v danej chvíli sa mi do cesty priplietol Martin,“ spomína Alena, ktorá vôbec netušila, že sa jej situácia takto vyvinie.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto typy žien majú podľa znamenia najväčšie sklony k aférkam: Patríte k nim aj vy?

Nedávala tomu šancu, ale...

Samozrejme, že ju skeptickosť neopustila hneď, ako ho uvidela, keď ju však tento 43-ročný charizmatický muž pozval na kávu, nemohla odmietnuť. „Stačilo mi prvých dvadsať minút na to, aby som si uvedomila, že mám dočinenia s niekým úplne iným, ako som bola doteraz zvyknutá. Bol pozorný, galantný a hlavne, zaujímal sa o mňa. Za celé tri hodiny, čo sme sa spolu prechádzali mestom, sa ma stihol spýtať neuveriteľné množstvo otázok a v jeho výraze som naozaj videla záujem. Kedy naposledy sa mi také niečo stalo pri takmer deťoch, s ktorými som sa zabávala dovtedy? Zvykla som si na ich nezáujem a žila som v ilúzii alebo som si to nikdy takto poriadne neuvedomila? pýta sa sama seba Alena.

Nenechajte si ujsť: Spali sme spolu len raz a ja som si nevšimla túto jednu vec, ktorú spravil: Neviem, čo si mám o tom celom myslieť

A potom jej to odrazu došlo

Dala tomu pár mesiacov, chcela vedieť, ako sa celá situácia nakoniec vyvinie, no to, čo sa nejaký čas potom, čo spolu začali chodiť, vnieslo do ich vzťahu a do Martinovej povahy celkom iné svetlo. „V priebehu mesiaca som prišla o dobre platenú prácu a zomrel mi brat. Jednoducho sa svet, ktorý som poznala, otočil o 180 stupňov a ja som prežívala skutočne ťažké obdobie. A práve preto musím povedať niečo, čo som si nikdy nemyslela, že vypustím z úst. Prvýkrát v živote som sa absolútne spoľahla na muža a nemohla som urobiť lepšie. Martin sa o všetko postaral, chcel len, aby som mala dostatok času spamätať sa zo všetkého, nadobudnúť zase akú-takú rovnováhu a začať od začiatku. Vybavil všetko, čo sa týkalo bytu, môjho brata a dokonca aj nejakých posledných formalít v práci. Nežiadala som ho o to, jednoducho to vzal ako samozrejmosť. Ako by som niečo také mohla žiadať, čo i len od jediného muža, s ktorým som bola vo vzťahu dovtedy? Spoľahlivosť zrejme skutočne prichádza s vekom a v konečnom dôsledku ju nenahradí ani spontánnosť či mladícka energia,“ dodala Alena, ktorá sa odvtedy po mladších už vôbec nepozerá.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe