Presunúť na hlavný obsah

Naučte sa triky od šťastne zadaných: Päť rituálov, ktoré robia spokojné páry

Feminity

Túžite po dlhodobom a spokojnom vzťahu, no stále sa vám s partnerom stáva, že sa nedokážete nad mnohými problémami odosobniť? Odhaľte spolu s nami 5 rituálov, na ktoré nedajú dopustiť šťastne zadaní!

Viete, čo robia šťastné páry, aby si udržali iskru vo vzťahu aj po rokoch? Nedajú dopustiť na rituály, ktoré sú pre nich alfou a omegou. Pozrite sa, na čo konkrétne nedajú dopustiť. 

Nenechajte si ujsť: Bola som v pokušení podviesť manžela na dovolenke s priateľkami: Zabránila mi v tom táto myšlienka

Spoločná večera aspoň 3 krát do týždňa

Áno, niekomu sa to v dnešnom uponáhľanom svete môže zdať ako riadne sci - fi, ale dá sa to. Len treba chcieť. Či už máte deti alebo nie, minimálne polovicu týždňa by ste sa mali stretnúť pri spoločnej večeri. Bez zapnutej televízie, laptopu, či mobilu. Majú to byť chvíle, kedy si vychutnáte jeden druhého, poviete si ako ste strávili deň, čo vás potešilo, čo nahnevalo. ”Pre nás je spoločná večera nenahraditeľná. Ešte v čase keď sme boli bezdetní sme si vždy vyšli do mesta a užívali si spoločné okamihy pri dobrom jedle. S našimi ratolesťami je to už o niečo komplikovanejšie, ale nie nemožné. Ak sa nám nepodarí zbehnúť na večeru niekam von, vždy si ju doprajeme spoločne aspoň doma. Je to na nezaplatenie,” hovorí 35 - ročná ekonómka Marianna. 

Prechádzka ako bodka za celým dňom

Hoci to môže niekomu pripadať staromódne, práve tento rituál robia mnohí šťastne zadaní. Ide o obyčajnú prechádzku po celom dni v pracovnom kolotoči. Stačí len zájsť do parku, prejsť sa po meste, či ísť na zmrzlinu. Základ je aby ste boli spolu. ”My sme prechádzkovému rituálu verní už niekoľko rokov. Vlastne asi od začiatku nášho vzťahu. Vždy po práci si dáme také mini rande v meste, porozprávame sa a aaž potom ideme po deti do škôlky. Domov sa takmer vždy vraciame s úsmevom na perách a navyše pred deťmi neriešime týmpádom veci, ktoré sa ich netýkajú,” dodáva 32 - ročná architektka Tamara. 

Intimita, intimita, intimita

Tak toto je jeden z najpodstatnejších rituálov. Netreba ju ani náhodou dávať do úzadia. Je totiž najlepším korením vzťahu a je nesmierne dôležitá. Odborníci tvrdia, že minimálne dvakrát do týždňa by ste si mali nájsť čas len jeden pre druhého. Je totiž dokázané, že páry, ktoré svoj sexuálny život zanedbávajú majú oveľa menšiu perspektívu na svetlú budúcnosť ako tie, pre ktoré je to dôležité. 

Pochavala a vďačnosť za maličkosti

”Toto je niečo na čo nedáme dopustiť. Vždy pred spaním si povieme, čo jeden na druhom obdivujeme, čo si na sebe vážime a čo sa nám dnes páčilo. Ide o úplne bežné veci, kedy si v duchu poviete: Ach, ten môj muž vyzerá skvele, som rada, že ho mám, ale nevyslovíte to nahlas. No a my si to len večer povieme,” hovorí 36 - ročná učiteľka Lenka. 

Neriešte veci s horúcou hlavou

To je to najhoršie, čo môžete pri problémoch urobiť. V návale zlosti totiž často povieme veci, ktoré ani nemyslíme vážne. Práve preto je dôležité takéto okamihy predýchať a porozprávať sa o probléme s odstupom času. ”My s manželom to robím tak, že to vždy preberieme až na druhý deň. Normálne uzavrieme tému, ktorá by viedla aj tak len k hádke a riešime veci až na druhý deň. A funguje to skvele, verte mi,” dodáva 29 - ročná mamička na materskej Alena.

Mohlo by vás zaujímať: Bol šialene príťažlivý a ešte aj romantik: Mal avšak jednu chybu, kvôli ktorej sa po dokonalých mužoch už nepozerám

- Najčítanejšie -