Presunúť na hlavný obsah

Keď sme sa brali, jeho mama mi povedala jednu vec o jeho minulosti: Až pri obrade však vyšla najavo celá pravda

Partnerské vzťahy

Jeho mama tesne pred svadbou naznačila niečo, čo vo mne vyvolalo pochybnosti. Až obrad však ukázal, aký v skutočnosti je. Spomína Darina.

Vhupli sme do toho rýchlo

S Filipom sa spoznala na oslave narodenín svojej priateľky. Už predtým o ňom počula, no nemala tú česť poznať ho osobne. Nikdy však nejako nemala chuť, a to hlavne po tom, čo všetko sa dozvedela už len z počutia. Filip bol vraj ťažko za vodou, no problém bol v tom, že si to uvedomoval viac, než je zdravé. Navyše sa k peniazom nedostal tak celkom svojpomocne, mal skvelé rodinné zázemie a pomoc si mohol pýtať z každej strany.

Inšpirujte sa: Muži narodení v tomto znamení sa o vás postarajú ako o kráľovnú: Máte ho aj vy po svojom boku?

„Vedela som, že nie je môj typ, a tak som sa nášho stretnutia nebála, aj keď som počula, že je atraktívny. Realita však neuveriteľne prevýšila moje očakávania. Filip bol nielenže najkrajší chlap, akého som kedy videla, bol navyše i dokonalý džentlmen, vedel, čo povedať v každej chvíli a cítila som sa pri ňom akosi zvláštne. Akoby som bola stredobodom vesmíru, nikoho navôkol si nevšímal a všetku pozornosť venoval len a len mne. Vedeli by ste niečomu podobnému odolať? Ja naozaj len veľmi ťažko,“ dodáva Darina, ktorá aj napriek obavám prijala pozvanie na prvé rande.

Mohlo by vás zaujímať: Ženy po tridsiatke majú vďaka tejto črte väčšiu šancu zoznámiť sa s tým pravým: Zistite, či ste jednou z nich

Po roku žiadosť o ruku

Filip a Darina boli spolu už vyše roka a ona ani netušila, ako sa to stalo. „Chcela som s ním ísť na jedno rande. Lenže on ma nejakým spôsobom dostal. Lichotila mi jeho pozornosť, sebavedomie, fakt, že sa vedel správať k žene a navyše aj to, že som sa pri ňom nemusela báť o to, či budem zabezpečená. Nie som žiadna zlatokopka, sama pracujem ako právnička a viem sa o seba postarať, je to však skvelý pocit, ak viete, že sa môžete spoľahnúť aj na toho druhého.  Možno aj preto som rok od nášho prvého stretnutia povedala „áno“, keď sa ma opýtal tú dôležitú otázku,“ spomína si zaľúbená Darina, ktorá si myslela, že sa jej nič lepšie v živote nemohlo stať.

Nenechajte si ujsť: Bol šialene príťažlivý a ešte aj romantik: Mal avšak jednu chybu, kvôli ktorej sa po dokonalých mužoch už nepozerám

„Tesne pred svadbou sa však začali diať čudné veci. Filip bol ako na ihlách, stále niečo vybavoval a ja som ostávala na veľa veci úplne sama. V jedno poobedie, dva dni pred sobášom, k nám zavítala jeho mama. Vraj na kávu. Nemala som s ňou veľmi blízky vzťah, a tak som sa jej snažila vysvetliť, že by možno bolo vhodnejšie ak počká na Filipa, no ona chcela hovoriť priamo so mnou. Sadla si a po chvíli strávenej bežnými rečami o počasí, odrazu prešlo k tomu, čo ma zarazilo asi najviac. Vraj by som si na jej syna mala dávať pozor, ženy si vyberá nie podľa lásky či vkusu, ale ich finančného zabezpečenia. A ja, ako žena, ktorá s podobnými vecami nemá problém, som mu len padla do rany. Netušila som, že by sa veci mohli mať takto. Ostala som v nemom šoku a snažila som sa všetko spracovať. V danej chvíli som však nevedela urobiť viac ako to, že som ju odprevadila ku dverám, ľahla si do postele a neprestala rozmýšľať. Je to naozaj pravda? Je na odovlanie svadby neskoro? Keby to bola pravda, určite by som si to na ňom všimla už dávnejšie. Snažila som sa sama pred sebou obhájiť jeho konanie a prestať na celý incident myslieť,“ vysvetlila nám Darina, ktorá sa nikdy v podobnej situácii neocitla. Nakoniec sa však predsa len rozhodla ísť pred oltár.

Prečítajte si aj: Neverili by ste, ale aj neverníci to majú ťažké: Tieto tri veci riešia v hlave každý jeden deň

Ešte predtým než povedala „áno“

Najväčšie prekvapenie ju však čakalo priamo v deň svadby. Kostol bol plný ľudí, prišli všetci známi aj rodina. Darina kráčala uličkou, no tesne predtým, ako stihla povedať svoj sľub, Filipov bratranec sa otočil k budúcemu ženíchovi, potľapkal ho po pleci a potichu zašepkal. „Tentokrát ti to snáď vydrží.“

„Nemohla som túto informáciu prepočuť. Zmätene som sa pozrela na Filipa, on stuhol, perami sa mi snažil naznačiť nech nepanikárim, no ja som sa naklonila a rázne som mu povedala, že chcem vedieť pravdu. Vtedy z neho po prvýkrát vyhŕklo, že som už tretia žena, s ktorou stojí pred oltárom. Môj výraz tváre sa nedá ani len opísať. Tretia žena? To bola posledná bodka, ktorú som už nedokázala ignorovať a ani som nechcela. Koniec. Otočila som sa na päte a odkráčala som sprevádzaná pohľadmi ľudí von,“ dodala na záver Darina.

Až po čase sa dozvedela, že Filip striedal ženy vždy vtedy, keď našiel bohatšiu a nezávislejšiu. Nemohol si pomôcť a táto úchylka mu kazila vzťah za vzťahom. Ktovie, možno raz nakoniec bude spokojný len sám so sebou.

Vedeli by ste si muža po tomto ešte vziať?

spolu hlasovalo 553 ľudí

Áno
52
Nie
501

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe