Presunúť na hlavný obsah

Obaja sme spávali s inými a utužovalo nám to manželstvo: Až po rokoch sme zistili, prečo nám to fungovalo

Partnerské vzťahy

Nebolo to žiadnym tajomstvom. Obaja sme vedeli, čo robíme a boli sme s tým stotožnení. Začína svoj príbeh Lenka.

Milovali sa

„Nášmu vzťahu vlastne nechýbalo nič. Bola v ňom láska aj porozumenie, dokonca aj podpora jeden druhého. Ako žena som nemohla povedať, že by bol Tomáš zlým manželom. Už od začiatku nášho manželstva som však vedela, že nebudem jediná žena v jeho živote, a že on nebude môj jediný muž. Ako to myslím? Celkom jednoducho. Vedela som, že má milenky už pol roka po tom, čo sme sa vzali. Častokrát šlo o oveľa mladšie ženy, ktoré nemali zábrany a jednoducho môjho muža obdivovali, mali k nemu úctu a chápali, že ma miluje a nikdy sa nerozvedie. Na druhej strane som však bola ja s mojou túžbou po niečom novom a nezáväznom. Muži, s ktorými som sa stretávala mimo môjho manželstva som nikdy nič nesľubovala a naše stretávanie malo jasné a presné pravidlá,“ vysvetľuje Lenka svoje konanie.

Inšpirujte sa: Muži po 40-tke majú jednu zvláštnu výhodu: Na toto sa pripravte, ak ste práve s jedným takým vhupli do vzťahu

Nikto to nechápal

Jej priateľky však celej veci tak úplne nerozumeli a vždy, keď sa im zdôverila s faktom, že majú s manželom bokovky, ako odozvu dostala výraz nepochopenia a zhnusenia. „Po čase som sa s nimi o tom prestala baviť. Nechápali celú pointu a začali vo mne vyvolávať pocit, že s Tomášom robíme niečo, čo sa nemá a mali by sme s tým pre dobro nášho manželstva okamžite prestať."

Mohlo by vás zaujímať: Kvôli práci som sa odsťahovala do Talianska: Stretla som tam síce muža, ktorý mi dokonalo pomotal hlavu, ale...

My sme však takto fungovali roky a naše manželstvo bolo doposiaľ bezproblémové. Ich odcudzovanie mi však nešlo z hlavy, a tak som Tomášovi v jeden večer navrhla, aby sme sa porozprávali a otvorene si sľúbili, že skúsime žiť v monogamnom vzťahu. Najprv sa na mňa pozeral absolútne vyjavene, neskôr však povedal, že ak ma to urobí šťastnou, ide do toho,“ zdôverila sa Lenka, ktorá však na svojom manželovi videla, ako veľmi sa musí premáhať.

Všetko a otočilo

Všetci by si možno mysleli, že podobné rozhodnutie vzťahu len prospeje, v ich prípade bol však opak pravdou. „Tomáš bol neustále podráždený, ja som sa cítila nedocenená a v posteli? V posteli odo mňa chcel veci, ktoré som mu nebola schopná splniť alebo som na ne len jednoducho nemala chuť tak často. Ja som chcela voľnosť a sex bez nárokov, manželovi chýbal pocit uznania a fakt, že ja som ho nevedela brať ako jeho milenky. Pre mňa nebol nadradeným mužom s postavením, bol môj manžel." 

Nenechajte si ujsť: V manželstve som si osvojila jednu vec, ktorú som obdivovala na svojich rodičoch: Aj vďaka nej sme ako pár silnejší

Náš vzťah sa začal rozpadať na bežných maličkostiach, do ktorých sme prenášali svoju frustráciu, až sme si nakoniec priznali, že nám podvádzanie vlastne slúžilo na to, aby sme náš vzťah udržali v rovnováhe. Bez neho sme obaja mali pocit, že nám niečo chýba a ani jeden nechcel podstúpiť nevyhnutný kompromis. Zvláštne, aké všelijaké dôvody môže mať aj neskrývaná nevera,“ dodáva Lenka, ktorá svoj vzťah vrátila do starých koľají. Je tak totiž spokojná a názor druhých jej v postate môže byť ukradnutý.

Vedeli by ste žiť v takomto vzťahu?

spolu hlasovalo 745 ľudí

Áno
161
Nie
584

- Najčítanejšie -