Presunúť na hlavný obsah

V manželstve som si osvojila jednu vec, ktorú som obdivovala na svojich rodičoch: Aj vďaka nej sme ako pár silnejší

Sex a vzťahy

Naša čitateľka Eliška mala v detstve skvelé rodinné zázemie a vzťah rodičov ju naozaj inšpiroval k jednej veci, ktorú od nich odpozerala a praktizuje ju aj vo svojom manželstve, ktoré je aj vďaka tomu silné.

V detstve som to na rodičoch obdivovala, no naplno pochopila až v dospelosti 

Eliška mala v živote šťastie, že mala za rodičov vyzretých a skvelých ľudí, ktorí jej boli vo veľa veciach príkladom, tak ako by len rodičia svojim deťom mali byť: „Mama s otcom boli obdivuhodní vo veľa vlastnostiach každý sám o sebe, ale aj ako pár sa držali určitých zásad, ktoré som na nich obdivovala asi od detstva, ale až v dospelosti som si uvedomila ich dôležitosť a opodstatnenosť vo vzťahu dvoch ľudí,“ začína svoje rozprávanie naša čitateľka, ktorá je už dnes rovnako vydatá. Avšak práve vďaka jednej konkrétnej veci, ktorú si zaužívala aj ona vo svojom manželstve, je jej vzťah naozaj šťastný. 

Mohlo by vás zaujímať: Dlhoroční manželia vedia, v čom spočíva úspech ich vzťahu: Toto mladé páry už nerobia a preto im to neklape

Jeden druhého vždy pred druhými aj sebou podržali 

Eliška si všimla, že kedykoľvek, keď došlo v ich manželstve k nezhodám so starými rodičmi, alebo keď sa jeden na ňu hneval a druhý možno ani tak nie, jej rodičia vždy vystupovali ako jeden, jednotne aj čo sa týka svojich rozhodnutí: „Napríklad, keď otec prehnane reagoval na starkú z maminej strany, ktorá sa im asi starala svojho času do mojej výchovy až príliš, keďže ma mali pomerne skoro po dvadsiatke, všimla som si, že mama s tým až tak nesúhlasila, ale pred starkou bola ticho a podržala môjho otca. Potom, keď starká odišla, mama povedala jasne otcovi, že reagoval prehnane, že sa jej to dotklo a nepáčilo, a že sa musí upokojiť. Snažila sa mu to vysvetliť aj z inej stránky, pokojne, bez hádok, a napokon otec uznal, že mala pravdu, ale že jednoducho vybuchol. A to je len jeden z príkladov, ktoré by som mohla uviesť,“ objasňuje Eliška. 

Čítajte tiež: Takto dosiahnete skutočne šťastné manželstvo: Robte každý večer s partnerom túto jednu vec a uvidíte

Čo je v manželstve väčším vyjadrením súdržnosti než podpora vlastného partnera? 

Nech sa teda v Eliškinej rodine odohralo čokoľvek, pričom už hrozili hádky alebo nedorozumenia, jeden druhého vždy jej rodičia podržali, aj keď možno v danej chvíli s názorom toho druhého až tak nesúhlasili. Celú situáciu si však vysvetlili medzi štyrmi očami, a nie spôsobom, že by jeden druhého pred ostatnými znevážil, či potopil jeho názor: „Hoci som túto ich schopnosť svojím spôsobom vnímala už od detstva aj sama na sebe, ako som spomínala, naplno som si jej opodstatnenie vo vzťahu uvedomila až vo vlastnom manželstve. Veď nie nadarmo sa pri oltári hovorí, že sme teraz jedno telo a duša a mali by sme sa podľa toho aj správať. Veď koniec koncov, čo môže byť pre partnera akýmsi väčším ocenením, polichotením či vyjadrením súdržnosti vo vzťahu než práve to, že ho vždy a za každých okolností podporíme a podržíme?“ uzatvára svoj pohľad šťastne vydatá Eliška, ktorej aj táto jedna osvojená vec od rodičov pomáha opakovane  svoje manželstvo posilňovať.

Neprehliadnte: Túto jednu vlastnosť by si ženy po vstupe do manžlestva mali zachovať: Pre mužov je nesmierne dôležitá

- Najčítanejšie -