Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: Vďaka jednej úplne obyčajnej rade od svojej mamy som prehodnotila rozhodnutie dať sa rozviesť

Sex a vzťahy

Keď som si už myslela, že záchrany nie je, zasiahla mi do vzťahu vlastná mama a prehovorila mi do duše. Vtedy som si uvedomila, že som takmer urobila najhoršie rozhodnutie v živote.

„S Marekom (31) sme boli manželmi už 5 rokov, dokonca sme mali aj malú dcéru Zarku. Nemôžem povedať, že by to bola láska ako hrom, ale bol to od začiatku stabilný vzťah, v ktorom sme po určitom čase spoločne dospeli k manželstvu a k založeniu rodiny“, začína svoje rozprávanie naša čitateľka Lea (28), ktorá je dnes už opäť spokojná a šťastná žena.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo vydržali manželstvá v minulosti dlhšie ako dnes? Táto životná múdrosť im k tomu najviac napomohla

Avšak skôr ako sa k tomuto stavu Lea dopracovala, sa jej manželstvo po pár rokoch otriasalo v základoch: „Mala som ho zrazu plné zuby. Každý deň som našla aspoň niekoľko chýb na svojom manželovi, ktoré ma priam vyvádzali z miery. Jeho oblečenie pohodené na stoličkách, špinavá bielizeň vedľa koša na pranie, zaschnutá zubná pasta v umývadle a milión iných vecí, ktoré ma po čase utvrdzovali v tom, že po jeho boku takto ďalej fungovať jednoducho nedokážem“, pokračuje.

Keď som bola pevne rozhodnutá, že podám žiadosť o rozvod, povedala som o tom svojej mame. Jej reakcia ma na začiatku prekvapila, možno aj trocha zarmútila, pretože som čakala viac podpory z jej strany. „Skôr ako to urobíš, dopraj si ešte jeden jediný večer len sama pre seba. Ostaň tu u nás, zavri sa vo svojej starej detskej izby, a popremýšľaj nad tým, ako si na tieto jeho správanie reagovala ty. Potom sa zamysli nielen nad ním, ale aj nad sebou“, prekvapila ma mama touto radou.

Neprehliadnite: Pred svadbou som sa nespýtala svojho muža jednu zásadnú otázku: Dnes sa kvôli tomu rozvádzame...

„Hoci som to chcela najskôr odmietnuť, potom som usúdila, že jedna noc od manžela mi len prospeje... Keď som bola v izbe už celé hodiny a v hlave som si premietala moje reakcie na jeho správanie, zistila som, že som deň s ním začínala stále s tým istým... Krikom, hnevom, niekedy aj plačom, hádzaní oblečenia po ňom. Zrazu som samu seba videla ako fúriu, ktorá ho terorizuje. V zápätí som si uvedomila ešte jednu vec... Okrem tých vecí, ktoré sa mi na ňom nepáčili, tu bolo aj niekoľko, ktoré som milovala. Vždy mi natankoval auto, keď som mala ísť na dlhšiu cestu, keď som musela ostať dlhšie v práci, vždy po mňa prišiel bez toho, aby som ho o to prosila, alebo, keď som chcela ísť v zime na dovolenku pri more a on sa chcel ísť lyžovať na hory, išli sme pri more. A našlo sa ich oveľa viac...“

Čítajte tiež: Potajme som sledovala život svojho exmanžela: Jednoduchá taktika nás opäť spojila dokopy

Keď Lea napokon opúšťala rodičovský dom, nezabudla sa mame poďakovať, a keď prišla domov, našla svojho manžela aj s dcérkou v náručí na gauči ako sa smejú na kreslenej rozprávke: „Prisahám, že v tej chvíli sa mi chcelo plakať od šťastia a úľavy, že mi mama otvorila oči. Krajší obraz svojej rodiny som si nevedela predstaviť. Podišla som k nim a zozadu ich oboch objala. Na tom gauči sme preleňošili celé dopoludnie a neporiadok okolo nás bolo zrazu to posledné, čo ma zaujímalo“, uzatvára svoj príbeh so šťastným koncom naša čitateľka.

- Najčítanejšie -