Presunúť na hlavný obsah

Láska je občas slepá: Toto sú dôvody, prečo som sa mužovi rozhodla tolerovať občasné ”bokovky”

Feminity

Ema svojho muža miluje. Naozaj veľmi. Až tak, že je mu ochotná už roky tolerovať jeho neveru. A to aj napriek tomu, že ide o opakované záležitosti. Jej dôvod vás naozaj prekvapí.

Inšpirujte sa: Dvakrát som sa vydala za toho istého muža: V tomto bol však rozdiel, keď som si ho brala prvýkrát a po rokoch

Ema svojho muža skutočne veľmi ľúbila. Bol láskou jej života. Od prvého momentu, čo ho stretla vedela, že je pre ňu ten pravý. Bola typ ženy, ktorý je pre muža ochotný urobiť naozaj všetko. Bez výnimky. Túžila po jedinom. Aby bol Tomáš šťastný. Milovala ho tak veľmi, že nevidela žiadne jeho chyby. Všetko na ňom považovala za dokonalé a perfektné. Dokonca aj keď odhalila to, že je jej neverný, považovala to za svoje vlastné zlyhanie. Áno, čítate správne. Za Tomášove občasné ”bokovky” vinila samú seba. "Myslela som si, že je to moja chyba, že ho už asi nepriťahujem tak ako na začiatku a práve preto si tým niečo kompenzuje."

Láska, ktorá bolí

Keď Ema odhalila prvú Tomášovu aférku, zostala samozrejme v šoku. Vo vnútri sa cítila oklamaná, podvedená, frustrovaná a nedocenená. Pripadala si, že ako žena zlyhala. Okamžite začala riešiť, kde urobila ona sama chybu. Nepripúšťala si ani náhodou, že koreň problému, je v jej mužovi. Napokon sa dozvedela, že Tomáš má občasných známostí viac ako dosť. Pravidelne flirtoval so ženami v okolí, zahřňal ich komplimentami a správal sa, ako keby bol slobodný. Pozornosť žien jednoducho vyhľadával a cítil sa tak šťastnejší. "Hovorili mi to moje kamarátky, dokonca ma na to upozornila párkrát aj moja svokra. No ja som to vlastne ani nechcela vedieť," pokračuje Ema.

Niekedy sme ochotné odpustiť čokoľvek

Práve týmto spôsobom si zvyšoval svoje nízke sebavedomie. Dokonca aj keď zistil, že Ema o aférkach vie, nehodlal s nimi prestať. Nikdy sa však Ema s Tomášom o jeho ”bokovkách” nerozprávali nahlas. Aj keď obaja vedeli aká situácia je medzi nimi, ani jeden ju nechcel riešiť. ”Rozhodla som sa jeho príležitostné známosti tolerovať. Z jednoduchého dôvodu. Nechcela som o neho prísť. Napriek všetkému som s ním naozaj šťastná a stojí mi to za to,” vysvetľuje Ema. 

Mohlo by vás zaujímať: Anna vstúpila do vopred dohodnutého manželstva: Ako fungujú vzťahy založené na biznise, budete prekvapení

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus