Presunúť na hlavný obsah

Vzali sme sa do šiestich týždňov a rozviedli pred prvým výročím: Napriek tomu by som to urobila znova

Feminity

Rande naslepo zmenilo Gréte život o 180 stupňov. Z veľkej lásky bolo napokon o niečo väčšie sklamanie. Napriek tomu, by však svoje rozhodnutie nezmenila. Dôvod vás skutočne prekvapí.

Gréta a Peter sa do seba zaľúbili na prvý pohľad. No u nich to nebola len taká obyčajná fráza. Skutočne to prišlo ako blesk z jasného neba. Zoznámili sa totiž na rande naslepo. Rovnakou rýchlosťou ako sa do seba zaľúbili, sa rozhodli aj vziať.  Bez toho, aby poznali detaily svojej minulosti, veci o rodine, či predchádzajúcich vzťahoch. Nikto nechápal, keď Gréta oznámila svojim najbližším, že sa vydáva za muža, ktorého pozná necelých 6 týždňov. No oni dvaja svojej láske verili. Viac ako ktokoľvek iný.

Nenechajte si ujsť: Žiarlila som na každú ženu v jeho živote a nechala som si ujsť tento detail: Nakoniec mi to vysvetlil po svojom

Láska bez hraníc

”Nikdy predtým som nemala vážnejší vzťah. Peter bol mojou veľkou láskou. A on to cítil rovnako. Stačilo aby sme sa jeden na druhého pozreli a vedeli sme na čo myslíme. V otázke manželstva sme mali obaja jasno a nechceli sme na nič čakať. Nevedeli sme si totiž život jeden bez druhého predstaviť,” začína svoje rozprávanie Gréta. A hoci ich láske mnohí nedávali od začiatku šancu, oni dvaja to cítili inak. 

Život má občas iné plány

”Komplikácie začali, keď dostal Peter lukratívnu ponuku pracovať v Londýne. Firma, v ktorej bol zamestnaný tam mala pobočku, takže sme obaja vedeli, že je to len otázka času. No netušila som, že to budeme riešiť už dva týždne po svadbe. Ja som svoj ”flek” v jazykovej škole milovala a nedokázala som si predstaviť, ze by som sa mala vzdať svojho súčasného života. Áno, Peter bol pre mňa veľmi dôležitý. No nechcela som obetovať celý svoj starý život. A presne k tomu sa to schyľovalo.” Peter si toho bol veľmi dobre vedomý. Nechcel na Grétu tlačiť. Bolo mu jasné, že potrebuje istú dávku slobody a voľnosti, aby bola šťastná. Práve preto jej navrhol, aby zostala v Bratislave a on bude lietať na víkendy domov. Ako plán to vyzeralo ideálne. No ako to býva, realita je vždy o niečo komplikovanejšia. 

Problémy v raji

Prvé mesiace to naozaj fungovalo skvele. Dokonca to vyzeralo, že to ich manželstvu prospieva. No po pár mesiacoch sa Petrovi nedarilo lietať pravidelne na Slovensko, nakoľko práve cez víkendy mávali stretnutia s dôležitými klientami. ”Vždy som mu verila. Naozaj čisto a bezhranične. Vedela som, že za tým nie je iná žena, ale práca. O tom som nepochybovala. No vidieť vlastného muža každé tri mesiace na dva dni, nie je veru najideálnejšie. S tým samozrejme prišla otázka, čo ďalej. A hoci sme sa veľmi ľúbili, ani jeden z nás sa nechcel vzdať toho, čo roky budoval. Presne mesiac pred prvým výročím sme sa rozhodli rozviesť. Nikomu sme o tom nepovedali, bola to pre nás veľmi intímna záležitosť a zdá sa, že to najlepšie riešenie. Vedeli sme, že náš životný štýl a priority sa jednoducho nedajú zosúladiť. Aj keď sa to môže zdať niekomu povrchné, my sme len povedali nahlas veci presne tak, ako sme ich cítili.  A myslím, že sa nám obom začalo oveľa ľahšie dýchať.”

Mohlo by vás zaujímať: Čítajte reč jeho tela: Každý muž urobí za deň týchto 7 vecí, ak nie ste jediná v jeho živote

Rozhodnutie, ktoré by som zopakovala aj zajtra

”Keď sa ma dnes niekto opýta, či to neľutujem, moja odpoveď je, že ani náhodou. Urobila by som to znova. Nebyť Petra, nevedela by som, čo je to skutočná láska. Všetko sme spolu prežívali tak intezívne a naplno, ako si len dokážete predstaviť. Doteraz mám na neho slabosť a ktovie, možno sa opäť raz naše cesty spoja… Necháme sa prekvapiť. Veď život celý, je jedno veľké prekvapenie.”