Presunúť na hlavný obsah

V rovnakom čase som stretla dvoch mužov: Každý z nich ma priťahoval, nakoniec rozhodla táto kľúčová vlastnosť

Sex a vzťahy

Majka, čerstvá tridsiatnička, žila sama pomerne dlho. V čase, keď už strácala nádej, že stretne niekoho normálneho, sa jej do života priplietli rovno dvaja muži, medzi ktorými si nevedela dlho vybrať...

„Nikdy by som si nepomyslela, že sa budem rozhodovať medzi dvomi mužmi, a že to bude také ťažké. Popravde, každý z nich mal niečo, čo som vo svojom živote práve chcela. Najradšej by som ich spojila dohromady,“ priznáva naša čitateľka Majka, ktorá sa ocitla v takejto nezvyčajnej situácii. 

Mohlo by vás zaujímať: Kvôli práci som sa odsťahovala do Talianska: Stretla som tam síce muža, ktorý mi dokonalo pomotal hlavu, ale...

Intelektuál, pri ktorom cítila istotu a vnútorný pokoj 

Prvého stretla Majka Patrika. Staršieho od nej o pár rokov, šarmantného, s pevnými zásadami, ktorý už mal niečo za sebou. Rozhľadený intelektuál, ktorý nemal potrebu vymýšľať, bol príjemným spoločníkom a chcel sa usadiť: „Mala som pri ňom pocit, že som v bezpečí. Cítila som istotu z jeho činov, múdrosť a životnú vyspelosť z jeho rozprávania a akýsi vnútorný pokoj, že nech sa bude diať čokoľvek, všetko bude nakoniec dobré,“ priznáva Majka. 

Typ vtipného chlapíka s úžasnými snami, ktorý ma rozosmieval 

„Približne v rovnakom čase ma kamarátka zoznámila so svojím kolegom z práce, s Michalom. Odvtedy sme sa stretávali pravidelne v jednom miestnom podniku takmer každý víkend. Veľa sme sa rozprávali, smiali, cítila som sa s ním príjemne, uvoľnene. Mala som pocit, akoby som sa vrátila do detských čias a život bo gombička. Bol to ten nenásilný typ chlapíka, ktorý bral život tak ako príde a z ničoho si hlavu nerobil. Mal veľa plánov, o ktorých mi rozprával, sny, ktoré si ešte nesplnil. A priznám sa, hoci zneli bláznivo, verila som mu, keď s istotou povedal, že sa raz stanú skutočnosťou,“ opisuje muža, s ktorým trávila víkendy, Majka. 

Čítajte tiež: Začínala som nový vzťah, keď sa v mojom živote opäť objavil môj bývalý: Takto som sa nakoniec rozhodla

Rozhodla táto jedna vlastnosť, ktorú mal v danej chvíli len jeden z nich

„Ani jeden nevedel o tom druhom. Priznám sa, že mi to vôbec nebolo príjemné, a čím ďalej tým viac, obaja naliehali, aby sa to medzi nami prehĺbilo. Avšak nechcela som sa vzdať ani jedného z tých pocitov, ktoré sa mi v ich spoločnosti vynárali,“ dodáva Majka. Nakoniec to však musela urobiť. A rozhodla o tom táto jedna kľúčová vlastnosť, ktorú mal bohužiaľ v danej chvíli len jeden z nich. Majka sa rozhodla pre Patrika, pri ktorom sa cítila isto. Viac než kedykoľvek predtým si uvedomovala, že túži aj po rodine. Že je presne v tom veku, kedy by sa chcela už usadiť a s niekým ju vytvoriť. Takže, keď sa jej Michal spýtal na to, či by nechcela s ním chvíľu cestovať po svete, vedela, že ho musí odmietnuť, hoci to bola lákavá ponuka.

Neprehliadnite: Len dva mesiace po rozchode s expriateľom som sa vydala: Dnes už viem, prečo to tak bolo

Viac než cestovanie ju lákala práve vidina založenia si vlastnej rodiny. Na tú bol pripravený práve Patrik, pretože chcel presne to isté. „Myslím si, že časom by do tohto štádia prišiel aj Michal, ale nechcela som už dlhšie čakať a pokúšať šťastie. V danej chvíli moje túžby rovnako pociťoval práve Patrik, preto som sa rozhodla pre neho a dodnes neľutujem. Vedieme skutočne pekný a pokojný život spolu s našimi deťmi a Patrik mi je veľkou oporou, skvelým partnerom aj otcom našim deťom,“ končí svoje rozprávanie Majka. 

 

- Najčítanejšie -