Presunúť na hlavný obsah

Museli mi stroskotať tri vzťahy, aby som prišla na to, čo sa za tým skrýva: Dnes som už konečne sama sebou

Sex a vzťahy

Najlepšia vec, ktorú môžeme pre seba spraviť je, že budeme čeliť svojim skrytým strachom hneď, ako sa objavia. Ak ich však nedokážeme hneď pomenovať, žijeme s nimi tak dlho, až kým nás nakoniec sami neprinútia, aby sme im čelili. O tom je aj tento príbeh...


Tamara (33) mala v živote tri lásky. O všetkých troch si myslela, že sú tie jediné a konečné. Až po rokoch si dokázala pripustiť, čo sa skrýva za jej opätovným zlyhávaním vo vzťahoch, pretože zakaždým to bola ona, ktorá zatiahla ručnú brzdu. 

Mohlo by vás zaujímať: Na pohľad dokonalé manželstvo: Jurajovi však na svojej žene nakoniec prekážalo to, čo by iní muži s ním menili

Obyčajný príbeh lásky, ktorý prežila každá z nás

„Každý jeden môj vzťah sa začal celkom obyčajne. Obyčajný príbeh lásky, ktorý ste prežili všetky, niektoré aj viackrát presne ako ja. Bolo to prvotné zaľúbenie, poblúznenie, opantanie zmyslov, zvláštna kombinácia túžby, objavovania, chvenia, spoznávania jeden druhého. Potom prišla tá ďalšia fáza, v ktorej partnera poznáme ako svoje topánky. Vieme, čím ho potešiť, utešiť, aj vzrušiť. Keď však malo dôjsť na tretiu fázu vzťahu, svadbu, dala som mojim mužov jasnú červenú. Prvý nechápal, ale nakoniec ho omrzelo prosíkať. Druhý to vzal viac ako ohrdnutý muž a viac so mnou neprehovoril. Tretí o mňa bojuje stále. Ale stále nie som pripravená, pretože som pochopila, že...“, odmlčí sa na chvíľu naša čitateľka Tamara, ktorá sa snaží nájsť vhodné slová ako opísať svoje pocity. 

Čítajte tiež: Rozhodnutie, ktorým sme po 10-tich rokoch zachránili naše manželstvo: Bolo načase s jednou vecou navždy skoncovať

Skryté dedičstvo svojej matky 

Potom, čo Tamara dala zbohom aj svojej tretej láske, vedela, že s ňou nie je niečo v poriadku Rozhodla sa pre terapiu u psychológa. Na základe dlhých hodín analyzovania svojho vnútra, pocitov, lások, ale najmä jej minulosti, zistila to, čo potrebovala. Neustále hľadala nové zaľúbenie, následne sa zľakla stereotypu, až napokon opustila svojho partnera, pretože mala od detstva v sebe zakorenené, že ak neopustí ona prvá, napokon dotyčný opustí ju. Prečo? „Otca som nepoznala. Mama nie je schopná ani dnes mi povedať jeho meno, dokonca o ňom ani hovoriť. Celé roky som sa prizerala ako si domov vodí celé zástupy mužov. Najskôr to bolo všetko idylické, pretože im poskytovala to, čo chceli, teplú náruč. No mylne sa domnievala, že sa do nej napokon zaľúbia a ostanú. No pre nich bola len obyčajnou bokovkou. Stále to isté dokola. Nový muž, zaľúbenie, stereotyp, opustenie, samota a po nejakom čase znova nový muž a ten istý scenár,“ objasňuje Tamara. 

Čeliť svojmu strachu je to najlepšie , čo môžeme pre seba urobiť

Tamara pochopila, že celé roky nasledovala len príklad svojej matky. Stále hľadala nový vzťah, pretože nechcela byť sama, ale vždy z neho vycúvala, aby nakoniec muž neopustil ju. Pretože videla ako zakaždým skončila jej matka so zlomeným srdcom. Tá si vôbec neuvedomovala, že tým ničí nielen seba, ale aj budúcnosť svojej dcéry. „Dnes, keď som to už pochopila, mi je jasné, že sa musím najskôr naučiť žiť sama so sebou, spoznať sa, zistiť, čo chcem, stať sa dostatočne silou a odolnou, aby som vedela čeliť svojmu strachu zo samoty, ale i ďalším. Zatiaľ sa mi to darí, a som za to vďačná,“ končí svoje rozprávanie s odhodlaním, že jedného dňa príde muž, pri ktorom sa nebude báť zájsť až do úplného konca. Avšak nebude to preto, že sa bude báť samoty, ale preto, že to bude naozaj chcieť.

Neprehliadnite: 5 hlavných dôvodov, prečo sa muž zamiluje do komplikovanej ženy: Čím to je, že tieto nemajú núdzu o chlapov?