Presunúť na hlavný obsah

Matka vždy uprednostňovala moju sestru: Tá jej nakoniec urobila takúto hanbu, no matka ju ešte prekonala

Sex a vzťahy

Zadosťučinenie v podobe toho, že niekto, kvôli komu ste sa po celé detstvo, ale aj dospievanie cítili ako na vedľajšej koľaji, dostal, čo si zaslúžil, bol na chvíľu dobrý pocit. Ale tento dobrý pocit okamžite vystriedal šok z toho, čo nasledovalo.

Pocit utláčania

Táňa (28) sa svojou rodinou, predovšetkým vlastnou mamou, cítila byť celý svoj život utláčaná do úzadia v prospech svojej mladšej sestry, ktorá bola vždy za hviezdu, hoci sa ani nesnažila. „Vždy som to prisudzovala tomu, že každá máme iného otca. Zatiaľ, čo ja som bola výsledkom obyčajnej nechcenej náhody, Daniela, bola vytúženým dieťaťom, ktoré spojilo mamu s tým, s kým chcela byť vždy,“ začína svoje rozprávanie o nie príliš peknom detstve naša čitateľka Táňa.

Mohlo by vás zaujímať: Skutočný príbeh: Svoje dieťa som chcela zneužiť, aby som si zabezpečila lepší život, toto som však nečakala

Najšťastnejšie obdobie bolo obdobie bez nich

„Mama si Danielu celkom rozmaznala. Vždy, keď pre niečo plakala, bola to moja vina. Vždy, keď zaplakala, dostala, čo chcela. Matka ju v jej ješitnosti a rozmaznanosti podporovala a vďaka tomu sa z nej stala egocenrická a sebecká osoba s pocitom, že je niekto, pritom mala problémy s autoritami v škole a kdekoľvek, kde sa objavila. Vlastná rodina a najmä ja, som bola pre ňu nielen príťažou, ale dokonca hanbou, a viem, že za sestru ma nikdy nepokladala. Obdobie dospievania bolo najhoršie. Snažila sa mi prebrať každého o koho som čo i len prejavila záujem. Keď som odišla na vysokú školu, bolo to v podstate najšťastnejšie obdobie môjho života,“ pokračuje ďalej. Táňa sa  k rodine vracala už len sporadicky a potom, čo školu skončila, ostala žiť v hlavnom meste, našla si manžela a dokonca už má aj dieťa. Darí sa jej dobre, no o zlepšených vzťahoch k mame a sestre nemôže byť ani reči.

Čítajte tiež: O tomto svojim deťom nikdy neklamte: Môže to mať do budúcnosti ďalekosiahle následky

(Ne)čakané prekvapenie

„Jedného dňa mi zavolala mama s hysterickým záchvatom plaču a kriku, že Daniela je vo väzení. Vraj ju zatkli a obvinili z krádeže a nedovolenej prostitúcie. Vraj to musí byť určite nejaký omyl, jej Danielka by to predsa nemala dôvod urobiť. Tomu som samozrejme neverila ani na sekundu. Už dávno som vedela, že moja nevlastná sestra je schopná všetkého, ba ešte viac,“ opisuje Táňa celú situáciu, nad ktorou dnes už len krúti hlavou.  

Nepoučiteľná matka aj dcéra

Táňa z tejto správy rozhodne nebola šokovaná. No na chvíľu pocítila zadosťučinenie v podobe toho, že sa Daniela predviedla v takomto svetle. Naviac sa márne nádejala, že to mame otvorí oči, a konečne zakročí ako rodič, ale kdeže. Skutočný šok nastal až potom, čo si od nej vypýtala peniaze na to, aby zaplatila kauciu. „Po prvé toľko peňazí nazvyš sme s manželom ani nemali. Šetrili sme a ťažko pracovali, aby sme si mohli dovoliť hypotéku na byt, v ktorom teraz žijeme. Ja som na materskej a moja mama namiesto toho, aby sa aspoň raz opýtala ako sa mi darí, si vypýta takú kopu peňazí pre moju sestru. Tie peniaze som jej nedala, hoci doslova žobronila. Ak by som to bola urobila, nielenže by som už peniaze nikdy viac nevidela, ale by sa ani jedna z nich nepoučila. Musia sa zmeniť. Neviem, možno čakám márne, ale ako sa hovorí, nádej zomiera posledná,“ dodáva na záver svojho príbehu trocha smutná Táňa.

Neprehliadnite: Viete, ako vychádzať s ľuďmi, ktorých nemáte radi? Stačí sa sústrediť na tieto veci a bude to pre vás jednoduchšie