Presunúť na hlavný obsah

Nespokojnosť s vlastným životom doviedla moju sestru až k tomu, že chcela, aby som sa cítila rovnako...

Sex a vzťahy

Medzi Karin (mladšou sestrou) a Líviou (staršou sestrou) boli vždy nezhody a napätie. V detstve to bolo banálne súperenie, v tínedžerskom veku dokonca nekomunikovanie jednej s druhou, a v dospelosti to prerástlo do stavu, že Karin svojej sestre závidela aj fungujúci vzťah.

Nikdy medzi nami nebolo klasické sesterské puto

„Keď sa nad tým tak zamyslím, nikdy sme neboli klasické, normálne sestry, ktoré keď sa aj pohašteria, v momente zabudnú prečo to bolo a je po hádke. Naše hádky vzplanuli vždy veľmi rýchlo, ja som mala pocit, že mi krivdí, a že sa ma snaží k hádke vyprovokovať. Keďže mi stačilo málo, chytila som sa okamžite,“ opisuje situáciu na začiatku staršia zo sestier, Lívia. Ako však dospievali, obe sa zmenili ešte viac. Každá bola úplne inej povahy. Zatiaľ, čo Lívia, bola vždy opatrná, ustráchaná povedať svoj vlastný názor, a vždy chcela, aby sa ľudia v jej okolí cítili dobre, aby bola užitočná, Karin bola iná: „Karin mi vždy pri hádkach vyčítala, že sa hrám na tú dobrú, že preto ma má každý radšej, že sa tvárim ako chúďatko a podobné veci. Nechápala som tomu, lebo prisahám, nikdy mi o nič také nešlo,“ pokračuje Lívia ďalej.

Mohlo by vás zaujímať: Byť mladším súrodencom nesie so sebou i útrapy: Aj s týmito 7 vecami sa vaše mladšie dieťa pasuje celý život

Ich nepriateľský vzťah dospel až do takého štádia, že sa v jedno obdobie dokonca prestali rozprávať úplne. „Všetko sa zhoršilo ešte viac, keď sme si obe našli prvých priateľov. Tí boli rovnako ako my, úplne z iného cesta, a nikdy si neporozumeli. Kvôli nim sme sa pomerne často hádali, a nakoniec sme sa len obchádzali, pričom sme žili pod jednou strechou,“ prekvapuje Lívia.

Zatiaľ čo ja som sa snažila byť šťastná, ona videla všade problém

Časom sme sa však zmenili, rozišli sa s dotyčnými priateľmi, dospeli, a na staré hádky zabudli. Znova sme spolu komunikovali, a zdalo, sa, že najhoršie máme za sebou. „Úprimne som sa tomu tešila a čo sa mňa týkalo, chcela som náš vzťah udržať naďalej aspoň v priateľskej rovine, pretože v tej sesterskej sme sa nikdy snáď ani neocitli.“ No Karin otehotnela s priateľom, ktorého mala sotva pár mesiacov. Hoci mala pochybnosti, otca dieťaťa si vzala. Avšak jej už manžel bol ešte nedozreté dieťa so sklonom vlastniť ju a rozhodovať za ňu. „Zatiaľ čo ja som odsťahovala a žila po boku svojho partnera v našom malom domčeku naozaj šťastný a spokojný život, ona sa neustále sťažovala a nadávala na život. Hoci mala krásnu dcéru a podporu zo strany celej rodiny vrátane mňa, keďže som bola aj krstnou mamou jej dcéry,“ dodáva Lívia.

Neprehliadnite: Skutočný príbeh: Môj ex si našiel novú priateľku, keď som zistila, kto to je, takmer som inemela...

Snažila sa vo mne vyvolať pocit, že musím byť aj ja nespokojná

„Jej nespokojnosť s vlastným životom ju nútila hovoriť mi čoraz častejšie veci, ktoré som nechápala. Pri každej možnej príležitosti sa mi môjho partnera snažila sprotiviť, alebo vyvolať vo mne pocit, že si ma málo všíma, že mi kupuje málo darčekov, že si ho príliš hýčkam a podobné veci. Bála som sa, aby sme neobnovili staré zlé časy, tak som sa tvárila, že si toho nevšímam. Pretože ja som bola naozaj šťastná a spokojná s tým, koho som mala po svojom boku,“ opisuje Lívia.  No jedného dňa, keď znova Karin začala a tentokrát zašla tak ďaleko, že načrtla, že by mohol Líviu jej priateľ dokonca podvádzať, sa nezdržala a jasne dala svojej mladšej sestre najavo, že sa s ňou nebude takto zahrávať len preto, že je nespokojná so svojím životom.

Čítajte tiež: Moja sestra spravila jednu nepredstaviteľnú vec: Kvôli tomuto som ju vylúčila zo svojho života

Napokon pochopila...

Chvíľu spolu opäť nekomunikovali, no z ničoho nič sa Karin ocitla pred dverami jej domu aj s ospravedlnením: „Povedala prepáč, čo som vlastne od nej nikdy ani nepočula. Rozplakala sa, a povedala, že je len strašne nešťastná a nevie čo robiť. Objala som ju a ubezpečila, že nech sa deje čokoľvek, som raz jej sestra, a to pre mňa znamená veľa. Že tu budem vždy pre ňu aj pre jej malú. Ale musí sa dať dokopy a prestať viniť druhých za svoje chyby. Odvtedy cítim, že sme na dobrej ceste. Ja som sama dnes mamou, Karin sa napokon rozviedla, jej dcérka začala chodiť už do školy, v práci ju povýšili, dokonca si našla byť a nového priateľa, pri ktorom doslova žiari. Hoci bývame od seba ďalej, skoro každý deň si voláme a navštevujeme sa tak často ako sa na sestry patrí,“ uzatvára tento príbeh naša čitateľka Lívia.

- Najčítanejšie -