Presunúť na hlavný obsah

Žiarlila som na každú ženu v jeho živote a nechala som si ujsť tento detail: Nakoniec mi to vysvetlil po svojom

Partnerské vzťahy

Zaslepené dávkou žiarlivosti si ženy niekedy nevšimnú ani veci, ktoré majú priamo pred očami.

Martina mala milujúceho manžela, avšak samozrejme ako v každom inom manželstve, ani ona nedokázala neustále potláčať pocit, že svojmu manželovi jednoducho nestačí.

Prečítajte si aj: Obaja sme spávali s inými a utužovalo nám to manželstvo: Až po rokoch sme zistili, prečo nám to fungovalo

„Zakaždým, keď sa v spoločnosti čo i len otočil za inou, hneď som bola na ihlách. Nechcela som si to pripúšťať, ale stala sa zo mňa žiarlivka, ktorá len málokedy dokázala kontrolovať svoje správanie natoľko, aby si to manžel nevšimol. Jednoducho som nenávidela pocit, že sa v jeho prítomnosti  a pri jeho povolaní neustále objavujú šikovné a vzdelané ženy, ktorým nechýbala krása. Vedela som, že ma miluje, no zožieral ma pocit neistoty, ktorý bol čím ďalej, tým väčší,“ spomína na nepríjemné obdobie vo svojom vzťahu Martina.

Inšpirujte sa: Muži po 40-tke majú jednu zvláštnu výhodu: Na toto sa pripravte, ak ste práve s jedným takým vhupli do vzťahu

„Moje hlúpe podozrenia sa mi začali v hlave kopiť natoľko, že som už občas nedokázala a v spoločnosti som pozorovala každý jeho pohyb, slovo či gesto. Zakaždým, keď sme niekde boli spolu, schválne som sa snažila nechať ho samého a sledovala som, ako sa bude správať, keď nebudem po jeho boku. Aj vtedy večer na narodeninovej oslave nášho spoločného známeho som si sadla úplne sama do kúta, popíjala som vína a sledovala som jeho debatu s čerstvo rozdvedenou právničkou, ktorá mala podľa mňa na mojho manžela neuveriteľný zálusk. Každé jej gesto to nasvedčovalo. Jemne sa ho dotýkala, smiala sa na každom jeho slove a celú konverzáciu o počasí umelo naťahovala. A ja? Ja som šalela žiarlivosťou,“ dodáva Martina, ktorá však ešte predtým, než stihla vyrobiť scénu, presmerovala svoj pohľad na manžela.

Nenechajte si ujsť: Kvôli práci som sa odsťahovala do Talianska: Stretla som tam síce muža, ktorý mi dokonalo pomotal hlavu, ale...

Jeho reč tela hovorila za všetko

„Odrazu som si všimla jeden obyčajný detail. Manžel sa s ňou síce rozprával, nedbalo jej všetko vysvetľoval a pritom náramne okato gestikuloval hlavne tou rukou, na ktorej mu svietila obrúčka a v zásade si držal mierny odstup vždy, keď sa k nemu nebodaj naklonila alebo sa priblížila príliš blízko. Zrazu sa mi otvorili oči. On tie ženy nebalil, jednoducho sa len stával obeťou náklonnosti, ktorú voči nemu prejavovali bez toho, aby ich o to žiadal,“ spomína si Martina na večer, ktorý jej konečne otvoril oči.

Mohlo by vás zaujímať: Toto muži na ženách milujú: Nedajte sa oklamať klasickými mýtmi a zistite, aká je pravda

Potom však jej manžel urobil ešte niečo neuveriteľnejšie. „Odrazu sa otočil ku mne a až do svojho kútika som počula, ako danej žene hovorí, že by jej to jeho manželka vedela vysvetliť lepšie a určite bude rada, keď sa spoločne porozprávame. Pozrel sa presne smerom ku mne  a s úsmevom na perách ma zavolal k nim. Až vtedy som pochopila, že vlastne chce z celej situácie vykľučkovať a mňa používa ako záchranné koleso pred otravnou ženou. Až som sa zasmiala nad tým, ako slepo som verila svojím utkvelým predstavám. Niekedy by sme sa my ženy mali naozaj zamyslieť nad tým, čo si v tých našich hlavách vytvárame a aké neuveriteľné predstavy nám zamestnávajú mozog,“ dodala na záver Martina, ktorá sa už konečne snaží veriť svojmu manželovi naozaj vo všetkom.

Stalo sa aj vám, že ste si partnerovu neveru nahovárali?

spolu hlasovalo 221 ľudí

Áno
146
Nie
75