Presunúť na hlavný obsah

Spoločne sme si šetrili na veľkú svadbu: Táto jedna vec ma dohnala deň pred termínom ju odvolať

Partnerské vzťahy

Nie vždy sa plány zmenia kvôli tomu, že city ochladli.

Viki odjakživa vedela, že si vezme niekoho podobného Erikovi. Niekoho, kto ju rozosmeje, bude ju počúvať a vidieť v nej ženu. Skutočnú ženu, bez toho, aby sa ju snažil zmeniť alebo prispôsobiť na svoj obraz. Mala pocit, že nechce tak veľa, no realita sa javila celkom inak. Vo všetkých jej predchádzajúcich vzťahoch sa stalo niečo, čo jej ukázalo, že sa opäť zaplietla s tým nesprávnym. Až potom, keď prestala dúfať, odrazu sa zjavil Erik. Samozrejme, že mal svoje chyby. Aj tie však boli svojím spôsobom tak nejak nedokonalo dokonalé.

Nenechajte si ujsť: Vedela som, že môj snúbenec je promiskuitný: Vždy som si myslela, že v takom vzťahu nedokážem žiť, ale...

„Vedela som, že patríme k sebe. Aj keď sa všetko zomlelo na poslednú chvíľu, nemohla som byť šťastnejšia, že sme k sebe nakoniec našli cestu. Keď sa začalo hovoriť o svadbe, tvorili sme pár už takmer sedem rokov. Najlepšie však na tom bolo, že si to ani jeden z nás neuvedomoval, stále bolo medzi nami to niečo, na čo sa ustavične odovlávajú čerstvo zamilovaní. A pritom sme boli spolu už tak dlho. Požiadal ma o ruku až po ďalších dvoch rokoch, kedy sme obaja vedeli,  že to je to, čo chceme, a mali sme odložené peniaze na svadbu mojich snov,“ priznáva Viki.

Mohlo by vás zaujímať: Nikdy sa nesnažte meniť kvôli mužovi a predstierať, že ste niekto iný: U mňa to odhalil tento moment

Chcela všetko ako z rozprávky

Viktória mala v hlave predstavu o svojej svadbe už od útleho veku. „Chcela som, aby bolo všetko dokonalé. Mať pri sebe svoju obrovskú rodinu, všetkých priateľov, tancovať pod korunami stromov a skutočne sa v ničom neobmedzovať. Chcela som, aby sme s Erikom na daný deň nikdy nezabudli, aby sa nám vryl do pamäti hlavne kvôli svojej pompéznosti a celkovej výnimočnosti. On by urobil všetko, čo mi na očiach videl a preto sa snažil odkladať čo najviac peňazí bokom. Termín svadby sa blížil a takmer všetko už bolo pripravené a ja som sa konečne nemusela stresovať. Preto som si večer predtým vyšla na kávičku s kamarátkou z detstva, ktorá sa vydávala týždeň predo mnou. Ona ma ale privítala s vážnym výrazom tváre,“ spomína Viktória.

Keď prídu veci, s ktorými nerátame

„Simona  mi chcela oznámiť, že mi nemôže ísť za družičku. Dlhoročný partner, jeden z mojich najbližších priateľov a jej len týždňový manžel totiž len včera po niekoľkomesačných ťažkostiach navštívil lekára a verdikt nie je veľmi ružový. Vraj musí  v najbližších týždňoch podstúpiť transplantáciu obličky, no operácia bude natoľko komplikovaná, že ju musia vykonať na klinike v zahraničí. Na to však s mužom nemajú peniaze, keďže všetko investovali do osláv a príprav a na podobné záležitosti ani nepomysleli. Vtedy som sa zarazila, nehovorila som nič, len som premýšľala,“  dodáva Viki.

Inšpirujte sa: Necítila som sa pri ňom ako žena: Trvalo mi roky, kým som prišla na to, že za to môže táto jedna vec, ktorú nerobil

Vedela, čo je správne, a čo musí urobiť. Odišla na terasu reštaurácie, zavolala Erikovi, zverila sa mu so svojím plánom a do hodinky odvolala celú svoju svadbu. Simonina zúfalá situácia stačila na to, aby si uvedomila, že peniaze, ktoré by takto len vyseli zo stolov v podobe prestierania a niesli sa vzduchom s tónmi kapely, môžu niekomu zachrániť život. A nemala by byť svadba práve o tom? O rozdávaní lásky, v dobrom aj v zlom? A nielen svojej polovičke, ale aj okoliu? „S odstupom času si uvedomujem, že sme síce boli spolu už nevedno koľko rokov, no v ten jeden moment som akoby po prvýkrát pochopila, čo znamená bezhranične milovať. A hlavne, čo je skutočne podstatné. Pretože verte mi, keď sa Simonin muž dal do poriadku a stál po jej boku na našej skromnej svadbe, nikdy som nebola šťastnejšia,“ dodáva Viki.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus