Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Komplexné core cviky na posilnenie jadra trupu: Stiahnete brucho a naučíte sa správne držať telo

Fitness

Leto sa neúprosne blíži. Profesionálny tréner žien Daniel Čmel zostavil cviky pre vaše brucho a core systém, ktorý dostane zabrať!

Každá z nás má určitú problematickú partiu na svojom tele, profesionálny tréner vytvoril sériu cvičení práve pre ženy. Je ním tréning BZS, určený na problémové ženské časti ako sú brucho, zadok a stehná.

Sledujte staršie video: VIDEO: BZS tréning v 1 minúte: 3 najproblematickejšie ženské partie ako brucho, zadok a stehná dostanú zabrať!

Jedným veľmi účinným cvikom je plank a výhodou je, že ho naozaj môžte cvičiť kdekoľvek. Správnou technikou cvičenia a pravidelnosťou docielite pevnosť vašich brušných svalov a pevné jadro tela.  

Všetky informácie o BZS tréningu a o projekte TrénerŽIEN nájdeš na stránke www.trenerzien.sk, alebo na instagrame @trenerzien

Leto sa neúprosne blíži, tak sa inšpirujte videom a zacvičte si s trénerom Danielom Čmelom. 

FEMINITY TV: Cviky pre vaše brucho a core systém, ktorý dostane zabrať!

Výpad s prednožením 20/20

Precvičované je hlavne sedacie a stehenné svalstvo. Potrebné je zaujať optimálnu dĺžku zakročenia výpadu vzad a pridať striedavú súčinnosť paží.
Výdych je pri ukončení opakovania s kolenom nahor.

Hlboký drep s výskokom 20x

Pri tomto cvicku sú precvičujúce svaly zadok a stehná.  Zadok dostaň pod úroveň 90 stupňov tak aby chrbtica v spodnej  časti nebola zaoblená. Je potrebná dynamická súčinnosť paží. Výskok postačí na odlepenie chodidiel od zeme.
Výdych je smerom nahor. 

Päty o zem a kolená k brade 20x

Výborný cvik na brušné svalstvo. Ležíš len na driekovej časti chrbtice a ramená, lopatky a hlava sú nad zemou. Kolená majú 90 stupňový nemenný uhol počas celého pohybu. Špičky chodidiel sú napnuté a je potrebné vykonať povinný dotyk piet o zem a snažiť sa dostať kolena čo najbližšie k brade.
Vydychuj keď sú kolená pri brade.

Neprehliadnite: VIDEO: 20 minútové cvičenie na brucho, zadok a stehná: Skúste drepy v kombinácii s týmito cvikmi

Plank lakte dlane 20x

Toto cvičenie zapája 100% brušných svalov a core systém. Je dôležitá neutrálna až mierne podsadená pozícia panvy, vhodná pre zacielenie na svalstvo brucha.
Je potrebná čo najpevnejšia stabilita v oblasti panvy a spodnej chrbtice pri zmenách polohy.
Vydychuj pri každej zmene polohy. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus