Presunúť na hlavný obsah

Vďaka týmto trom cvikom sa zbavíte veľkého bruška po pôrode: Ak trpíte diastázou, bežné cviky nič nezmenia

Zdravie

Ak sa po pôrode neviete zbaviť bruška aj napriek tomu, že držíte diéty, či trávite hodiny vo fitku, nemusí byť chyba vo vás. Zamysleli ste sa už nad tým, že vás môže trápiť diastáza? Dokonca ju má oveľa viac žien, ako si viete predstaviť.

Zostalo vám po pôrode bruško a nedokážete sa ho zbaviť? Chodíte ráno behať, takmer nič nejete a výsledky nevidíte žiadne? Chyba nemusí byť vo vás. Môžete mať diastázu aj naprike tomu, že o tom ani len netušíte.

Prečítajte si: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Keď klasické cviky nepomôžu

V prípade diastázy nejde len o estetický problém. Vzniká v postate v dôsledku pôsobenia veľkého vnútorného tlaku na svaly, ktoré tvoria prednú stenu brucha. Práve tie sa môžu následne od seba oddeliť, čo spôsobí vznik diastázy. Tušili ste, že trápi až  60 – 80 % mám? A to veru nie je zanedbateľné číslo. Najhoršie je, že klasickými cvikmi ako sú napríklad brušáky si môžete skôr ublížiť ako pomôcť. Pri diastáze sú práve cielené cviky žiadúce a bez nich tento problém nevyriešite. 

1. Cvik

Najdôležitejšie je zamerať sa na správne spevnenie brušných svalov, ktorého podstatou je dýchanie. Základný cvik praktizujete na obyčajnej stoličke, takže vôbec nemusíte chodiť do fitka a všeto zvládnete v pohodlí domova, keď váš drobec spí. Spodnú časť chrbta držte pevne pri operadle stoličky. Ruky si položte pevne na brucho a pomaly sa nadýchnite. Pri výdychu brucho stiahnite. Toto opakujte aspoň v 5 sériách. 

Neprehliadnite: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

2. Cvik

Zostaňte v tejto polohe, len pri nádychu brucho vystrčte čo najviac a pri výdychu ho sťahujte späť. Tam ho podržte 30 sekúnd. Následne sa pokúste stiahnuť brucho ešte o čosi viac. Cvik opakujte päťkrát po šesť sérií.

3. Cvik

Posledný cvik budete robiť v ľahu na bruchu. Ruky si založte pod čelo a nohy zafixujte pevne do zeme. S nádychom zdvihnite bruško do takej výšky, kde vás to pustí. Udržte ho v tejto pozícii 3 sekundy. Potom povoľte. Opakujte minimálne desaťkrát. K liečbe diastázy patria ako vidíte najmä cviky na spevnenie panvového dna a brušných svalov. Jedine tak sa bruška dokážete zbaviť. A to aj pomerne rýchlo.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus