Presunúť na hlavný obsah

Spoznajte mladučkú Alyssu Carson: 18-ročná astronautka je trénovaná na to, aby sa stala prvým človekom na Marse

Kariéra

Všetci sme mali v detstve sny o tom, čo budeme robiť. Kým pre niekoho ostanú snami, iní ich premenia na svoje životné poslanie. Mladá Američanka Alyssa Carson sa chystá na Mars!

Alyssa Carson mala iba tri roky, keď jej učaroval svet kozmu. Od momentu vzhliadnutia rozprávky The Backyardigans, ktorej epizóda sa odohrávala na Marse vedela, že chce byť kozmonautkou. Svojho odvážneho sna, na ktorom dnes intenzívne pracuje, sa nevzdala ani po rokoch. Ak mladá astronautka vo svojej snahe nepoľaví, existuje reálna šanca na to, že Alyssu Carson budeme poznať ako prvého človeka, ktorý navštívi Mars - aj keď by to mohlo znamenať, že sa už nikdy nevráti späť na Zem.

Neprehliadnite: S týmito zachádzajte ako v rukavičkách: Toto je 5 najemotívnejších znamení

Sen premenila na realitu

Alyssa Carson skutočne nezostala len pri snívaní. Keď mala sedem rokov, otec ju vzal na vesmírne sústredenie, ktoré bolo len začiatkom! Dnes ich už Alyssa po celom svete absolvovala takmer 20! Ako jediná na svete dokončila i špeciálny program pre fanúšikov NASA, na pozvanie ktorej sa zúčastnila aj na diskusiách o plánovaných misiách na Mars. A to mala len 12 rokov! Vo svojich 13 rokoch už nebola len poslucháčkou, no sama prednášky viedla. A tu príbeh odhodlanej astronautky len začína. 

Najmladšia v histórii

Mladučká Allysa sa už dnes môže popýšiť významným prvenstvom - je totiž nositeľkou titulu najmladšieho astronauta v zácviku. V 16 rokoch sa Alyssa totiž stala najmladším človekom v histórii, ktorý absolvoval Advanced Space Academy, taktiež je prvou osobou, ktorá dokončila všetkých sedem vesmírnych táborov NASA a získala tak certifikát z aplikovanej astronautiky. Toto oficiálne osvedčenie udeľuje Alysse Carson oprávnenie na vykonanie suborbitálenho výskumného letu, a to všetko ešte predtým, než by vôbec bola oprávnená dostať “vodičák”. 

Prečítajte si tiež: V tomto znamení sa rodia tie najtalentovanejšie deti: Máte aj vy doma malý talent?​

Vesmírna batožina

Mladá astronautka je skutočným svetovým unikátom, ktorá nevzbudila záujem len na sociálnych sieťach či v médiách, ale aj v “kruhoch astronautiky”. Alyssa má za sebou aj jednu z prvých spoluprác so značkou Horizn Studios, v rámci ktorej mala, popri dizajnéroch a inžinieroch, príležitosť naplno zužitkovať svoje znalosti o vesmíre. Spoločnosť sa totiž rozhodla vytvoriť Horizn ONE, prvú svetovú kolekciu kufrov pre vesmírne cestovanie. Hlavnou výhodou vesmírnej batožiny   by mala byť jej ultra ľahká váha, no aj ďalšie jej technologické vychytávky, A kto by už bol viac povolaným človekom na ich vývoji než budúca “Marťanka”?!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Alyssa Carson (@nasablueberry),

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus