Presunúť na hlavný obsah

Dobre sa zapozerajte do očí tejto ženy v strede: Pozrite sa ešte raz a zistite, či vám neunikol nejaký detail

Zábava

Pozerajte sa pár sekúnd hlboko do očí tejto pohľadnej žene uprostred. Všimli ste si na nej niečo zaujímavé v porovnaní s inými? Nemáme na mysli ružové vlasy, ale niečo iné.

Digitálna doba neustále napreduje a s ňou aj modeling. Ak ste si doteraz mysleli, že žena uprostred fotografie je reálna, ste na omyle. Volá sa Imma a je to japonská digitálna modelka.

Prečítajte si: Iniciály vášho mena a priezviska odhalia, aká ste osobnosť: Vždy preváži toto písmeno!

Modeliek vo virtuálnej realite pribúda

Virtuálna modelka Imma nafotila svoj prvý editoriál do japonského tlačeného magazínu i-D s dvomi skutočnými modelkami, ktoré sa volajú Mayben a Aria. Miluje japonskú kultúru a filmy. Na jej Instagrame denne pribudne zástup fanúšikov a pravidelne s nimi komunikuje prostredníctvom toho, „čo robí“.

Imma znamená v preklade „teraz“ a symbolizuje pokrok digitálnej doby. Je vytvorené v grafických 3D programoch spoločnosťou CG company ModelingCafe, ale na pohľad to vyzerá, že žije medzi nami. Ako môžete vidieť jej fotografie, „pohybuje“ sa po meste, prihovára sa nielen ľuďom, ale aj umelej inteligencii. Dokonca sleduje módne trendy a rada skúša nový make-up look. Všetko, čo zaujíma aj samotné ženy.

Neprehliadnite: Svadba, rozvod, prírastok, či odchod do zahraničia: Týchto 5 znamení čaká v tomto roku najviac zásadných zmien

Naše fotografie s využitím filtrov a retuše sa im dosť podobajú

Súčasná doba nám ukazuje, že takýchto virtuálnych „osôb“ bude zrejme pribúdať. Na sociálnych sieťach je dnes ťažké odlíšiť, či ide o Facetune, ktorý použije bežná smrteľníčka alebo o naprogramovanú umelú inteligenciu. Vplyvom využívania rôznych filtrov a úprav fotografií sa tento rozdiel medzi živými a naprogramovanými ženami (aspoň na fotografiách) stiera. 

Názory ľudí sú rôzne, väčšina z nich však odsudzuje niečo takého. Čím viac sa ich vzhľad podobá ľuďom, tým odvrátenejšia tvár ľudí voči tomuto pokroku je. Záhadou však zostáva, prečo sa mnohé ženy snažia dosiahnuť podobný look bez toho, aby si to uvedomovali. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus