Presunúť na hlavný obsah

Beauty zázraky, ktoré vyhladia pleť a uberú roky: Tieto by nemali chýbať vo vašej kozmetickej poličke

Krása

Starnutie pleti je fenomén, ktorý neobíde žiadnu z nás. Je dôsledkom pôsobenia času, ktorý zastaviť jednoducho nemožno. Výberom správnej kozmetiky je však možné následky toho procesu zmierniť a ubrať si týmto spôsobom pár rokov.

Ak má byť pleť zdravá a krásna, je potrebné sa o ňu starať. Obzvlášť s pribúdajúcim vekom je potrebné venovať jej zvýšenú pozornosť. Chrániť ju však je potrebné aj pred pôsobením vonkajších prejavov, ktoré sú pre ňu tak veľkou výzvou ako starnutie samotné.  

Neprehliadnite: Japonky objavili skvelý beauty trik: Čo sa stane s vašou pleťou, ak si ju budete umývať perlivou vodou?

Dokonalosť v nedokonalosti

Naše telo je výnimočne “naprogramovaný stroj”. Vedeli ste, že kvalitu vašej pleti dokáže ovplyvniť jej schopnosť komunikovať s mozgom? Stresovaná či starnúca pleť túto schopnosť stráca, čo má za následok to, že sa pleť okrem inehé stáva zraniteľnejšou voči vonkajšiemu a vnútronému namáhaniu. Predísť tomuto javu možno správnou starostlivosťou, ktorá toto spojenie podporí a pomôže sa jej efektívne brániť. Vôňa sladkého pomeranča znižuje stres a navodzuje pocit pokoja. 

Obnovená a omladená

Nielen plynutie času, ale aj únava a stres zanecháva na pleti stopy. Podporou kľúčových bunkových detoxikačných procesov aktivujete proces obnovy pleti, ktorá tak reštartuje svoje prirodzené vlastnosti a zabraňuje jej predčasnému starnutiu. Pleť nebude pôsobiť ochabnuto, ale získa svieži vzhľad.

Dokonalá v každom veku

Nájsť tak recept na večnú mladosť, však? Zachovať si mladistvý vzhľad aj v priebehu rokov už dnes nie je až taký problém. Krémy s kvalitným zložením vám urobia službu bez toho, aby ste sa museli utiekať k invazívnejším zákrokom, akým je napríklad ošetrenie laserom. Obdobné účinky dnes dosiahnete vhodným výberom obsahu vašej kozmetickej taštičky.

Správne načasovanie

Prvé vrásky sa v závislosti od typu pleti a spôsobu života začnú objavovať medzi 25. a 30. rokom života.  Ak aj vy bojujete s tvorbou prvotných vrások, odporúčame ich “podchytiť” ešte predtým, než spôsobia na pleti väčšie škody. Vhodne zvolená kozmetika vás navyše môže ušetriť od tmavých škvŕn,  pigmentácií a naopak pomôže zjednotiť odtieň vašej pokožky

Prečítajte si tiež: Procedúry, vďaka ktorým získate telo do plaviek bez námahy: Rozpustite lymfy a vyzerajte štíhlejšie

Zajtrajšok začína dnes

Vyhlásili ste vojnu unavenej a mdlej pleti, na ktorej sa podpisuje UV žiarenie, znečistenie alebo stres? Nepriateľ nikdy nespí! Aby ste si vy však pospať mohli, nechajte za seba bojovať správne kozmetické produkty, ktoré sú určené na noc. Podpora bunkového dýchania rozjasní vašu pleť a stimuluje jej prirodzenú ochranu.

- Najčítanejšie -