Presunúť na hlavný obsah

Jedine pleť, ktorá je hydratovaná, dokáže byť odolná: Voda tvorí totiž až 60% našej telesnej hmotnosti

Móda a krása

Voda je elixírom života. Táto zložka tvorí až cca 60% našej telesnej hmotnosti. Bunky nevyhnutne potrebujú vodu k tomu, aby dokázali plniť všetky potrebné funkcie. Nedostatok tejto životne dôležitej tekutiny sa podpisuje na zhoršenom zdraví a prejavuje na zníženej kvalite pokožky. Ako tomu zabrániť?

Koža, najväčší orgán nášho tela, slúži ako identifikátor zdravia. To, čo sa deje pod jej povrchom sa odráža aj na jej kvalite. Dehydratácia dokáže zachovať nepríjemné následky na našom zdraví, a teda aj na koži, resp. pokožke. Pokožka stráca svoje prirodzené vlastnosti, akými sú pružnosť či lesk. Dehydrovaná pokožka je o to viac náchylná na vznik vrások a ďalších prejavov jej starnutia. 

Ako na to?

Zdravá, prirodzene žiarivá pleť nie je vecou výsady, ale správnej starostlivosti. Jedine pleť, ktorá je dostatočne zásobená vodou dokáže odolávať vplyvom prostredia, ktoré sa na nej negatívne podpisujú. Na kvalitu pleti má totiž vplyv i ročné obdobie, slnko, dym či mestský smog. Tieto faktory nie je v bežnom živote možné eliminovať. Bojovať proti ním možno len dostatočnou hydratáciou a pravidelnou starostlivosťou.

Smäd neignorujte

Dodržiavanie pitného režimu je pre správne fungovanie tela mimoriadne dôležité. Voda nie je nápomocná len pri uhasení smädu či zlepšení kvality pleti, pomáha tiež schudnúť a detoxikuje. Nakoľko je každý z nás iný, neexistuje generálne odporúčanie platné pre všetkých. Všeobecne sa však hovorí, že zdravý človek by mal vypiť približne 2,5 litra vody denne. Tento objem je ideálne prijať v dúškoch a pravidelne, tak aby ste nepociťovali smäd. Odporúča sa čistá voda, voda s citrónom či nesladené bylinkové čaje. 

Objavte čaro kosmatcovníka

Pitie vody nestačí. Netreba podceňovať ani hydratáciu pleti zvonku. Potreba hydratácie sa týka všetkých typov pleti. Výnimkou teda, nie je ani tá vaša. Rastlinná kozemetika Yves Rocher v boji s dehydratáciou pleti stavila na silu kosmatcovníka. Že vám tento názov nič nehovorí? Nám už áno! Kosmatcovník sa v prírode vyskytuje v miestach, ktoré nie sú pre vegetáciu veľmi hostinné. Táto mimoriadna rastlina sa dokázala adaptovať na pobrežných piesčinách či útesoch, kde bola vystavovaná slanému vzduchu či morským sprchám. Kosmatcovník patrí medzi sukulenty. V prírode by sme len ťažko hľadali rastliny, ktoré by mali vo väčšej miere vyvinutú schopnosť zhromažďovať vodu. 

Práve výťažok z tejto unikátnej rastliny, ktorý obsahuje inovovaná rada Hydra Végétal, dokáže aj vo vašej pokožke aktivovať jej prirodzenú hydratáciu. A to až na 48 hodín! Vaša pokožka bude svieža, vypnutá a rozžiarená. Novinka Hydratačná starostlivosť s OF20 hydratačného radu značky Yves Rocher obsahuje navyše ochranný faktor, ktorý bude vašej pleti poskytovať ochranu pred slnkom, ktoré tiež výrazne vplýva na jej kvalitu. 

Viac informácií o rade Yves Rocher Hydra Végétal a novinkách nájdete na stránke www.yves-rocher.sk alebo instagram.com/yvesrocherslovensko a facebook.com/yvesrocherslovensko.

- Najčítanejšie -