Cesta k dokonalému obočiu: Všetko, čo potrebujete vedieť o microbladingu a čoho sa vyvarovať

Ak je naša tvár obraz, obočie je jeho rámom. Mnoho žien na obočie pri líčení zabúda. Ak sa chcete tejto chybe vyvarovať, no na druhej strane ráno pred zrkadlom šetríte každú minútu, vyskúšajte trvalejšie riešenie - microblading.

Microblading je prirodzenejšia metóta na úpravu obočia ako klasické tetovanie

Microblading je prirodzenejšia metóta na úpravu obočia ako klasické tetovanie

Zdroj: Profimedia

Upravené obočie je základ, na ktorý by ženy nemali zabúdať. Možno si to mnohokrát neuvedomujeme, ale farba či tvar obočia má mimoriadny vplyv na celkový výraz tváre. Vhodne upravené obočie podčiarkne črty tváre a vyzdvihne prirodzenú krásu. Bohužiaľ, funguje to aj naopak. Neexistuje univerzálna rada, aký konkrétny tvar, hrúbku či farbu by malo obočie mať. Obočie by malo v prvom rade rešpektovať jeho majiteľku.

Na trhu je momentálne veľké množstvo produktov, ktoré zaručujú dokonalé obočie. Je však potrebné podotknúť, že to v provom rade nie je len o správnom výbere produktu, ale predovšetkým o určitej dávke šikovosti. Dosiahnuť vytúžený efekt ľahko a bez námahy vám v súčasnosti pomôže docieliť tzv. microblading.

Neprehliadnite: Hair clips ako trend sezóny, ktorý neprehliadnete: Ukážeme vám, ako nosiť vychytené vlasové doplnky

Čo je microblading?

Pojem microblading predstavuje semi-permanentnú metódu úpravy obočia, ktorá je založená na ručnom tetovaní čepieľkovou metódou. Tým, že sa priamo napodobňuje vzhľad chĺpku, obočie vyzerá vo finále jemne a skutočne prirodzene. Microblading predstavuje značný posun od klasického tetovania, ktoré vám v koži ostávalo roky a mnohokrát veľmi nevyspytateľne menilo farbu.

Na čo sa pripraviť?

Samotná aplikácia trvá približne 120 minút a prebieha v dvoch etapách. Približne po uplynutí 4 - 6 týždňov sa proces zopakuje. Vykonajú sa potrebné korekcie, po ktorých bude výraznosť a trvácnosť obočia dlhšia. Aplikácia v zásade nie je bolestivá, pocit drobného pálenia či svrbenia je celkom bežný, podobne ako malé množstvo krvi. 

Čo očakávať?

Životnosť microbladingového obočia je štandardne 1,5 - 2 roky. U každej dámy je to však individuálne. Výraznejšie potenie, fajčenie či opaľovanie sú faktory, ktoré jeho životnosť skracujú. Microblading sa neodporúča u žien s mastnou a pórovitou pleťou. Trvácnosť výsledku môže do značnej mieri ovplyvniť aj domáca starostlivosť po zákroku. 

Prečítajte si tiež: Retuš im pomohla k dokonalým krivkám, realita je však iná: Toto sú prešľapy najslávnejšieho rodinného klanu

Približne 5-7 dní po aplikácii microbladingu by sa ranka nemala dostať do kontaktu s vodou, aby nedošlo k vyplaveniu pigmentov. Podceniť netreba ani pravidelné natieranie hojivou mastičkou, ktoré vás ochráni od toho, aby ste spoločne s chrastičkou prišli aj o svoje nové obočie. 

Akonáhle skončí proces hojenia, vaše obočie si nebude vyžadovať žiadnu, resp. len minimálnu starostlivosť a vy si tak môžete pospať o čosi dlhšie! 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba