Presunúť na hlavný obsah

Ženy s touto charakteristickou črtou sa majú v živote najlepšie: Aj zadaní muži sú im schopní zniesť modré z neba

Partnerské vzťahy

My ženy si niekedy škodíme samy a potom sa čudujeme, že chlap o nás stratí záujem. Keď sa obhliadneme, ku akej žene potom vedú jeho kroky, veľakrát nerozumieme, „čo na nej môže vidieť“.

Keď muž stratí záujem a jeho pozornosť začne unikať iným smerom, žena automaticky začne riešiť vzhľad. Áno, na prvý pohľad sa môže zdať, že vonkajšia krása je to jediné, čo mužov zaujíma. Verte však, že ani mužovi nejde len o to, ako žena vyzerá. Len si spomeňte na to, koľkokrát muž opustil ženu a jeho kroky viedli k úplnému opaku. Alebo ste si povedali tú notoricky známu vetu: „Čo na nej preboha môže vidieť“.

Prečítajte si: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhalil jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila

„Čo na nej asi tak môže vidieť“

A presne táto rečnícka otázka ženy vedie do začarovaného kruhu alebo akejsi bubliny. Začne rozoberať vzhľad ženy a hľadať na nej čo najviac nedostatkov. Niekedy si stačí treba len uvedomiť, že nie všetko je o vzhľade, ale tiež, že nie všetko je o tom byť dokonalou partnerkou či manželkou. Chcete vedieť, prečo?

„Pre Jura som chcela byť čo najlepšou manželkou. Zvládala som domácnosť, vychovávala dve deti a ešte aj chodila do práce. Keď bol môj manžel vyčerpaný, dopriala som mu chvíľky pre seba a nechcela som sa stavať do pozície ženy, pri ktorej je pod papučou, také ženy sama neznášam. Chcela som mu dokázať, že nie som žiadna padavka a zvládnem to aj bez neho, a to všetko v najlepšom poriadku,“ prezradila Veronika (34).

„Jednoducho som sa zmierila s tým, že môj muž pravidelne zabúda na naše výročie a ničím ma neprekvapí. Vždy sme sa kvôli tomu pohádali a tak som si časom uvedomila, že nechcem nosiť do domácnosti takéto dusno. Naučila som sa to neriešiť a ísť ďalej, je to predsa len hlúpy dátum a náš vzťah ide ďalej aj bez toho,“ hovorí Karolína (28), ktorá si už ani nespomína na to, kedy jej muž doprial pozornosť v podobe aspoň maličkostí

„Môj muž nemal nikdy rád dovolenky pri mori, prišli mu to vyhodené peniaze a radšej ich investoval do auta, to bola jeho vášeň. Keď som chcela niekam ísť s ním, musela som to platiť aj za neho, aj za seba. Len vtedy bol ochotný ísť. Časom si však na to tak zvykol, že som platila aj účty v reštaurácii, nákupy do domácnosti (inak by sme nemali čo jesť) a on svoju výplatu investoval do toho, čo miluje. Ja som to však nebola, bol to štvorkolesový tátoš,“ otvorila s nám Martina (30), ktorej trvalo roky, kým si to sama pred sebou prestala ospravedlňovať.

Neprenášajú na seba typicky mužské vlastnosti

Všetky spomínané dámy mali niečo spoločné, v čom robili chybu a to bol dôvod, prečo sa im časom ich vzťah či manželstvo rozpadlo. Keď vedľa seba žijete ako susedia, nie je to bohvieaká výhra a nezachráni vás ani to, že máte sobášny list, keď k sebe neprechovávate žiadne city. 
To, čo však tieto ženy, žiaľ, dopustili je, že na seba prenášali mužskú zodpovednosť. Jednoducho to, čo mali robiť muži, robili ony za nich alebo im to ospravedlňovali.

Neprehliadnite: Neveru nikdy neutajíte dlhodobo: Táto jedna vec ma prezradila a takmer som prišla o manžela

Ženy, ktoré sa majú v živote najlepšie sú tie, ktoré nechajú mužov robiť typicky mužské gestá. Zachovávajú si tým svoju ženskú stránku, aj keď sa mnohým môžu zdať ako poriadne mrchy. To najpodstatnejšie a teda „byť ženou“ si stále strážia. Dobre totiž vedia, že muži sa potrebujú cítiť nápomocní, potrebujú mať pocit dôležitosti a nenahraditeľnosti v našom živote. Takýmto typom žien sú ochotní zniesť aj modré z neba, a to aj v prípade, že sú vo vzťahu či manželstve. Ženy „manipulátorky“ to vedia mimochodom dopredu vycítiť a niekedy práve takto úmyselne mužov zneužívajú, ale o tom až nabudúce.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus