Presunúť na hlavný obsah

V práci som niekoho spoznala: Manžel si na mne všimol zmenu, ktorá odhalila, že sa mi páči iný muž

Partnerské vzťahy

Čo je horšie nevera na základe jednej, spoločne strávenej noci alebo to, keď zrazu zistíte, že ste sa zamilovali do iného chlapa, než s akým žijete.

Ženy sa pri nevere správajú trošičku inak ako muži a idú na to o čosi rafinovanejšie. Máloktorý chlap dokáže odhaliť u svojej polovičky neveru. Nie vždy totiž majú za ušami len tzv. „bad girls“. V mnohých prípadoch sa skôr potvrdí fakt, že „Tichá voda brehy myje“.

Prečítajte si: Moja manželka ma podrazila vo chvíli, keď som to najmenej čakal: Z toho, čo urobila, je mi zle

Cítila som k nemu najviac, čo som kedy zažila

Zuzana bola vo vzťahu so svojím manželom spokojná, nič nenasvedčovalo tomu, že by si mala hľadať milenca. Vlastne to ani neplánovala a dodnes nerozumie, prečo sa jej to stalo. „Viem, že som v očiach mnohých tou najhoršou, ale čo urobíte, keď sa vám do života zapletie človek, ku ktorému cítite najviac, čo ste kedy k mužovi cítili,“ pýta sa dvadsaťdeväť ročná finančná poradkyňa. 

Paralelne počas toho, ako bola v manželstve (našťastie ešte bez detí) v jeden pracovný deň plný zhonu stretla medzi dverami reštaurácie muža, ktorý z nej vychádzal a podržal jej dvere. „Nezvyknem sa chlapom pozerať do očí a už vôbec nie v takejto tesnej blízkosti, ale urobila som to. V tej moment medzi nami preskočila iskra a mala som pocit, akoby sa zastavil čas.“
Aj keď bol na odchode, nedalo mu to a pozval Zuzanu na kávu, tá samozrejme neodmietla. Cítila sa s ním, akoby nebola ani v manželstve. Na ruke jej svietil zásnubný prsteň aj obrúčka, no tento pohľadný chlapík sa tváril, že to vlastne vôbec nevidí. 

Nedopadlo to nijak inak, ako vášnivým sexom u neho doma. Nie v ten večer, ale zase ani tak neskoro. Ťahalo ich to k sebe čoraz viac, no obidvaja boli vo vzťahu. Možno preto nemali ani jeden výčitky z toho, čo robia. Vedeli však, že dlho to takto ťahať nebudú môcť. Ich city sa prehlbovali čoraz viac a začala sa objavovať žiarlivosť. 

Podľa manželových slov ma prezradila táto zmena v správaní

Zuzana a doma pred mužom tvárila stále rovnako, aspoň si to sama myslela. Na niektoré veci reagovala zbytočne impulzívne, ale poznáte to. U žien sú výkyvy hormónov na dennom poriadku a ospravedlniť sa dá čokoľvek. „Milan sa ma v jednu noc z ničoho nič, keď sme vedľa seba zaspávali, spýtal, či niekoho mám. Vlastne si hneď aj odpovedal, že vie, že áno, že je to zo mňa cítiť,“ spomína Zuzana. 

Neprehliadnite: Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah

Povedal jej s kľudným a vyrovnaným hlasom, že už dlhšie to na mne vidí. Kým kedysi bola na neho viac naviazaná, zrazu nepotrebovala jeho pomoc. Keď bol dlhšie v práci, nechýbal jej tak ako kedysi a dokonca aj program si riešila oveľa nezávislejšie ako predtým. Druhým, veľmi znakom bolo aj to, že sa nehádali. So všetkým bola Zuzana zrazu v poriadku až z nej miestami vyžarovala ľahostajnosť. 

Napokon sa svojmu manželovi priznala, no nechcela ho raniť. On si to však odôvodnil po svojom. Keďže jej milenec bol dobre finančne zabezpečený, ihneď to zviedol na to, že nie je pre ňu dosť dobrý a že vyhráva ten, kto jej vie ponúknuť viac. Nepochopil, že to nebol ten pravý dôvod, no muž si to vždy spojí len s týmto jedným a tým istým...

- Najčítanejšie -