Presunúť na hlavný obsah

Moja manželka ma podrazila vo chvíli, keď som to najmenej čakal: Z toho, čo urobila, je mi zle

Sex a vzťahy

Kristián a Monika boli manželmi ešte len rok. Hoci Kristián si myslel, že našiel lásku svojho života, jeho manželka sa zachovala tak, ako by nikdy nebol čakal.

Na predmanželskej zmluve netrval lebo ich vzťahu veril

Kristián bol mladý muž, ktorý bol dobre zabezpečený aj vďaka svojim rodičom. No na druhej strane nikdy nebol z tých, ktorí by chceli z toho len profitovať. Svoju kariéru mal dobre našliapnutú a v otcovej práci chcel pokračovať a robiť jeho firme dobré meno aj naďalej. Za manželku som si vzal ženu, ktorá mi robila sekretárku. „Páčila sa mi od samého začiatku, aj ako pracanta bola skutočne výborná. Napokon sme si nejako sadli aj ľudsky a ako sa hovorí bola ruka v rukáve pomerne rýchlo. Len niečo po pol roku od nášho oficiálneho chodenia sme sa zasnúbili a vzali. Celý ten rok sme vlastne mali medové týždne. Manželka zostala doma a venovala sa zariaďovaniu nášho spoločného domu. Nie, nebol to jej nápad, že prestane vo firme pracovať, ale môj. Usúdil som, že by ani nebolo dobré, keby spolu bývame aj pracujeme,“ opisuje Kristián ich spoločné začiatky a podotýka, že na predmanželskej zmluve nikdy netrval, lebo ich vzťahu veril.

Mohol by vás zaujímať: Aby som zachránila manželstvo, musela som sa vzdať jednej osoby, ktorá mi bola blízka: Dnes to ľutujem

Rozhodol sa dať otestovať, ale takýto výsledok nečakal 

Presne ten rok po svadbe sa rozhodli, že sa pokúsia aj o dieťa. Nebolo na čo čakať a chceli dieťa radšej skôr než neskôr, keďže ich nebrzdila ani finančná stránka. No ani po takmer tri štvrte roku od svadby sa im nedarilo dieťa splodiť. Zatiaľ, čo Monika si z toho až takú hlavu nerobila, Kristiánovi to nedalo. Rozhodol sa, že sa dá otestovať, čo sa týka plodnosti, ale manželke zatiaľ o tom nepovie. No ani vo sne by nečakal, že lekár mu oznámi, že je neplodný. „Bola to rana... ten pocit, že  nebudem s manželkou môcť splodiť naše vlastné dieťa. Že pripravím o možnosť ju mať vlastné dieťa, ak so mnou ostane. Napriek tomuto som veril, že všetko spolu prekonáme. Skutočne som si myslel, že to nejako spoločne vyriešime,“ hovorí Kristián, ktorý mal v tej chvíli ešte nádej, lebo vo svoje manželstvo veril. 

Čítajte tiež: Za najkrajšiu chvíľu v mojom živote vďačím tejto žene: Bez nej by som manželovi nikdy neodpustila

Zachovala sa tak, ako by nebol čakal, aj keď...

No Monika sa zachovala tak, ako by nebola čakal. Hneď ako jej povedal na rovinu, aká je situácia, Monika sa správala zvláštne. Začala ho obviňovať, že to vedel ešte pred svadbou, a že je najväčší sebec na svete. Potom zabuchla za sebou dvere a vrátila sa o niekoľko dní. Medzitým mu prišla žiadosť o rozvod, v  ktorom ako hlavný dôvod rozvodu Monika uviedla práve jeho neplodnosť. Tiež žiadala polovicu jeho majetku aj veci, na ktoré nemala morálne právo. „V tej chvíli som sa nestihol čudovať, čo sa to s mojou manželkou deje. Na jednej strane by som si pochopil, keby sa chce rozviesť, lebo tak veľmi chcela dieťa. Avšak podľa jej správania som usúdil, že dieťa chcela skôr ako jej poistku, aby by mala doživotný prísun financií. Cítil som sa taký sklamaný jej zradou, ktorú som skutočne nečakal,“ objasňuje nešťastný Kristián. 

Neprehliadnite: Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah

Až v tejto chvíli pochopil, čo za ženu si vzal

No to nebolo ani zďaleka všetko. Počas ich rozvodu na súde vysvitlo, že jeho ešte nerozvedená manželka má už nového, veľmi zámožného milenca a dokonca s ním čaká už aj dieťa. Po tomto zistení sa cítil Kristián ešte horšie: „Asi až v tejto chvíli som pochopil, čo za ženu som si vlastne vzal... Vždy jej išlo len o tom, zabezpečiť sa a keďže som jej nemohol dať to, čo malo byť tým najlepším riešením na zabezpečenie, rozhodla sa nájsť si na to iného a popritom ma ešte obrať o c než polovicu majetku,“ uzatvára svoj príbeh Kristián, ktorý sa však dnes už má lepšie a vďaka tomu, že sa sústreďuje len na prácu, sa mu aj veľmi dobre darí. Hoci na novú ženu vo svojom živote nemá ešte ani pomyslenia, na manželstvo nezanevrel, ale nabudúce sa už poistí, ako dodáva na záver.

- Najčítanejšie -