Presunúť na hlavný obsah

Mama predo mnou svojho nového priateľa skrývala dlho: Dôvod, prečo to urobila, som pochopila až neskôr

Sex a vzťahy

Vierka ovdovela ešte pomerne mladá a dlhé roky bola sama. Každý jej dobrého muža po jej boku prial, aj jej vlastná dcéra. Avšak nikto nerátal, že si vyberie muža, ktorý by mohol byť jej synom.

Dlhé roky sama, kým nespoznala dcérinho rovesníka

Tento príbeh nám vyrozprávala naša známa a stalo sa to práve jej matke. Silvia vedela, že jej mame v podstate odľahlo, keď jej otec nešťastne zahynul, pretože si s ním Vierka užila svoje. Bol to alkoholik a naviac k nej bol často aj hrubý. Silvia bola neraz svedkom takejto situácie. Vierka bola potom po smrti manžela dlhých 8 rokov sama, až kým nespoznala Mira. Bol to rovesník jej dcéry Silvie a dokonca sa poznali ešte zo školských čias. Vierka robila v kvetinárstve a Miro sa tam pomerne často začal objavovať. Nakoniec jedného dňa prišiel opäť a kúpil obrovskú kyticu žltých tulipánov, ktoré Vierka zbožňovala. Potom jej oznámil, že sú pre ňu a vtedy sa to nejako samo začalo vyvíjať. 

Mohlo by vás zaujímať: Moja mama ma po mojich tridsiatich narodeninách už nikdy nenavštívila: Až po jej smrti som sa dozvedela, čo bolo dôvodom

Priateľa jej dcéra neschvaľovala a dala jej to jasne najavo

„Mama predo mnou a zvyškom rodiny svojho nového priateľa skrývala dlho. Avšak svoju radosť a zaľúbenosť, ktoré jej sršali z celého tela, nemohla zakryť. Nechcela som však na ňu tlačiť, chcela som, aby mi to povedala sama. Keď sa ho raz odvážila priviesť domov na spoločnú večeru so mnou, kde nás chcela predstaviť osobne, skoro som onemela,“ opisuje jej dcéra a naša známa Silvia. Silvia sa snažila správať normálne, ale svoje prekvapenie až šok nemohla zakryť. Nakoniec po večeri mame povedala nahlas, čo si myslí. A síce, že ju nechápe, že čo si chce dokazovať, prečo takého mladého a ešte k tomu aj jej rovesníka, ktorého si pamätá zo školských čias. Avšak jej mama sa urazila a odmietla sa s ňou o tom ďalej baviť. Ta sa spolu rozlúčili. 

Čítajte tiež: Moja dcéra mi nikdy neodpustila rozvod s jej otcom: Ešte aj po rokoch mi to vyhodila na oči takýmto spôsobom

Mama jej prezradila svoj dôvod a viac nebolo o čom

Silvia sa nakoniec tomu rozhodla dať čas a myslela si, že mamu to prejde. Avšak ubehlo pár mesiacov a hoci sa k tomu už nevyjadrovala, vedela, že aj zvyšok rodiny si o jej mame za jej chrbtom šepká. Niektoré sa dokonca na tom zabávali a robili nemiestne komentáre, čo ju aj vytáčalo. Nakoniec sa rozhodla s mamou si otvorene ešte raz pohovoriť.

Neprehliadnite: Partner mi povedal, ktorá vlastnosť ho na mne potešila: Pre niekoho detail, no on viac takúto ženu nechce

„Povedala som jej na rovinu, čo si o tom myslím nielen ja, ale aj zvyšok rodiny a prečo by to mala ukončiť pre svoje vlastné dobro. Nakoniec mi povedala niečo, čo  som nečakala. Vraj jej to je jedno a že sa nikdy v živote necítila tak ľahko a bezstarostne. Vraj si nerobí žiadne veľké ilúzie, že s ňou Miro ostane, ale zatiaľ im je spolu skvele a ona si to užíva. Že nebude nič ľutovať ani, keď sa to jedného dňa skončí.“ Vtedy jej dcéra Silvia pochopila, že jej mama si to predsa zaslúži. Potom, čo prežila s otcom a aký život pod tlakom mala, si predsa tú bezstarostnosť zaslúži. Tak sa len pousmiala a nechala to už plávať, hoci mama bola naďalej zvyšku rodiny na posmech a ostatí len krútili hlavami. Ale u jej dcéry Silvie ten dôvod prečo, nakoniec obstál.

- Najčítanejšie -