Presunúť na hlavný obsah

Manžel mi roky klamal v tejto jednej veci: Nakoniec to náš vzťah posilnilo, no museli sme pre to spraviť toto

Feminity

Dôvera sa obnovuje veľmi ťažko. No ak človek chce, skutočne sa všetko dá. Aj po zrade sa opäť zamilovať do vlastného manžela.

Simona svojho muža milovala, bol pre ňu pán dokonalý. Od prvého okamihu vedala, že sú si jeden druhému súdení. No stalo sa niečo, čo ju presvedčilo o tom, že vlastne roky netušila, po koho boku vlastne žila.

Prečítajte si: Stretávala som sa s nádherným mužom: Kvôli tomuto podstatnému detailu som ho ďalej už nechcela vidieť

Len milovať nestačí

"Ak totiž po 12 rokoch manželstva zistíte, že váš muž má nemanželské dieťa, s ktorým sa pravidelne stretáva, nezostanete len v šoku. Zrúti sa vám svet. Ideály, predstavy, sny. Jednoducho všetko. Prídete o život, ktorý ste žili doposiaľ. O kus samej seba. A veru vyrovnať sa s tým je oveľa náročnejšie, ako keby ste o partnera prišli navždy," začína svoje rozprávanie Simona. A pritom túto "drobnosť", ktorú jej roky Andrej zatajoval zistila úplnou náhodou. "Nie nepovedala mi to kamarátka, ktorá si vypočula nejaký rozhovor, ani som sa to nedozvedala z jeho mobilu, či emailov. Bolo to niečo oveľa jednoduchšie a o to boleativejšie. Keď som išla nakúpiť veci an silvestrovskú kapustnicu, stretla som ich v rovnakom obchode. Počula som len hlas nejakého dievčaťa, ktoré kričalo ocko, s takým nadšením a oduševnením, že som sa musela obzrieť. A ten ocko bol môj muž."

Keď láska bolí

"V tej chvíli som si pripadala ako v nejakej B - čkovej telenovele. Neverila som vlastným ušiam a očiam. Keď ma Andrej uvidel, zostal rovnako ako ja úplne paralyzovaný. Nezmohol sa na slovo. Nedokázal reagovať. No hneď sa za mnou rozbehol a začal všetko vysvetľovať. Hoci som vedela, že ma miluje, nedokázala som to pochopiť. Pripadala som si ako v inej dimenzii." Vo chvíli, keď som už bola Simona schopná reagovať, zaujímala ju jediná odpoveď prečo... Prečo počas tých 12 rokov nenabral Andrej odvahu a nepovedal jej pravdu.
 
 
Vôbec už vo svojom vnútri neriešila jeho neveru, ale stratu dôvery. Nedokázala si predstaviť, ako budú fungovať ďalej. No Andrej jej vysvetli dôvod prečo to nepovedal. Bál sa najmä toho ako zareaguje ich spoločný syn. Nechcel mu komplivať detstvo, no zároveň nechcel prísť ani o svoju dcéru. Ocitol sa medzi dvomi mlynskými kolesami a nedokázal v tej situácii racionálne premýšľať. Tak robil to, čo si myslel, že bude najlepšie. "Pochopila som, ako veľmi mu na deťoch záleží. Rozhodli sme sa chodiť na spoločnú manželskú terapiu a deťom to po jej absolvovaní oznámiť. Sme v polovici cesty a ja verím, že jej cieľ bude úspešný."

- Najčítanejšie -